لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۴۰

در حمله انتحاری در پاکستان شش تن کشته شدند


در حمله انتحاری در پاکستان شش تن کشته شدند
در حمله انتحاری در پاکستان شش تن کشته شدند

مسئولیت این حادثه را هنوز کسی بر عهده نگرفته است

دو بمب گذار انتحاری روز سه شنبه به دانشگاهی در اسلام آباد، پایتخت پاکستان، حمله کردند و بر موج حملات مرگباری که به تلافی هجوم جدید ارتش علیه ستیزه گران طالبان در وزیرستان جنوبی صورت گرفته افزودند.

مقامات پاکستان می گویند در انفجارها در دانشگاه بین المللی اسلامی دست کم شش تن، از جمله بمب گذاران، کشته شدند.

انفجارها، که دست کم بیست نفر را نیز زخمی کرد، در یک ساختمان دانشگاه و کافه تریای زنان روی داد. زنان نزدیک به نیمی از بیش از دوازده هزار دانشجو را تشکیل می دهند.

مسئولیت این حادثه را هنوز کسی بر عهده نگرفته است، اما وزیر کشور پاکستان گفت تمام حملات تروریستی در کشور به وزیرستان جنوبی منتهی می شود. در این هفته بسیاری از مدارس در پاکستان، به دلیل ترس از تلافی حمله به منطقه تعطیل شدند.

مقامات نظامی ادعا کردند سربازان در جریان نبردهای شبانه حدود یکصد و بیست ستیزه گر را کشتند. با مرگ آنها، مجموع ستیزه گران مظنون که از آغاز عملیات در روز شنبه کشته شدند، به حدود یکصد نفر رسید.

گزارش های ارتش یا ستیزه گران از جنگ نمی تواند مستقلا تایید شود، زیرا هیچ خبرنگاری ارتش پاکستان را همراهی نمی کند و منطقه برای خارجیان فوق العاده خطرناک است.

فرماندهان ارتش پاکستان می گویند حدود سی هزار سرباز با حدود ده هزار ستیزه گر در وزیرستان جنوبی می جنگند. آنها می گویند انتظار دارند حمله، پیش از آن که زمستان جنگ را دشوار کند، شش تا هشت هفته طول بکشد.

XS
SM
MD
LG