لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۱۴

هشدار کمیسیون حقوق بشر پاکستان درباره امنیت اقلیت های مذهبی


هشدار کمیسیون حقوق بشر پاکستان درباره امنیت اقلیت های مذهبی
هشدار کمیسیون حقوق بشر پاکستان درباره امنیت اقلیت های مذهبی

گروه اصلی طرفدار حقوق بشر در پاکستان می گوید دولت قادر نیست از شهروندان خود، بویژه اقلیت های مذهبی ، حفاظت کند.

کمیسیون حقوق بشر پاکستان در گزارش سالیانه خود که روز پنجشنبه منتشر شد، احزاب سیاسی اصلی کشور را متهم می کند که مایل نیستند از اقلیت های مذهبی، حتی در حالی که هدف حملات فزاینده هستند، حفاظت کنند.

کمیسیون می گوید ۹۰ تن از کسانی که سال پیش در خشونت بین جوامع رقیب مسلمان کشته شدند، اعضای فرقه احمدی بودند. دولت پاکستان رسما اعلام کرده است که احمدی ها مسلمان نیستند و همزمان بسیاری از مسلمانان آنها را مرتد تلقی می کنند.

گزارش همچنین آژانس های امنیتی پاکستان را متهم می سازد که حقوق مردم را اغلب، از جمله از طریق قتل های فراقانونی، نقض می کنند.

پیشتر در اوائل مارس، وزارت امور خارجه آمریکا در سی و پنجمین گزارش سالانه خود در باره وضعیت حقوق بشر در سراسر جهان، مشخصا از پاکستان نام برد.

مقامات آمریکایی از قوانین سخت علیه کفر گویی و قتل دو شخصیت سیاسی برجسته پاکستان در سال جاری، که خواهان اصلاح قوانین بودند، ابراز تاسف کردند.

گزارش وزارت امور خارجه آمریکا همچنین نیروهای امنیتی پاکستان را متهم می سازد که اغلب با مصونیت عمل می کنند، و به ۷۲ مورد مرگ غیر نظامیان در پی برخورد با پلیس و ۱۴۸ مرگدر زندان ها در سال گذشته استناد می کند.

XS
SM
MD
LG