لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۰۴

انفجاری نیرومند در پیشاور نزدیک به ١٠٠ تن را کشت


انفجار دقایقی پس ار ورود هیلاری کلینتون به اسلام آباد روی داد

در انفجار بمب نیرومندی در شهر پیشاور در پاکستان، دست کم ۱۰۰ تن کشته شده اند.

به گفته شاهدان، انفجار، که بیش از ۲۰۰ نفر را نیز مجروح کرد، بعد از ظهر چهارشنبه در یک بازار شلوغ روی داد. در آنجا کیوسک ها و مغازه های زیادی برای فروش لباس، اسباب بازی و جواهر وجود داد ، و بسیاری از قربانیان زنان و کودکان بودند.

به گفته شاهدان، انفجار، که بیش از دویست نفر را نیز مجروح کرد، بعد از ظهر چهارشنبه روی داد. اکثر قربانیان زنانی بودند که بسیاری از آنها سرگرم خرید در فروشگاه های لباس بودند.

تصویرهای تلویزیونی امداد گران را نشان می داد که مغازه های ویران شده را جست وجو می کردند و با شعله های آتش، در حالی که ستونی از دود به آسمان برخاسته بود، می جنگیدند.

مسئولیت انفجار را تا کنون کسی بر عهده نگرفته است.

پیشاور پر جمعیت ترین شهر در استان سرحد شمال غربی پاکستان و دروازه ای به سوی مناطق قبیله ای بی قانونی است که در آنجا نیروهای امنیتی با ستیزه گران طالبان می جنگند.

انفجار دقایقی پس ار ورود هیلاری کلینتون، وزیر امور خارجه آمریکا، به اسلام آباد روی داد. در واشنگتن، کاخ سفید حمله را محکوم کرد و گفت این واقعه نشان می دهد که تندروها تا کجا پیش خواهند رفت.

ستیزه گران در پاکستان در هفته های اخیر موجی از حملات علیه هدف های نظامی، دولتی و خارجی به راه انداخته اند و بیش از یکصد و پنجاه تن را کشته اند. طالبان مسولیت اکثر حملات را بر عهده گرفته اند.

مقامات پاکستانی این حملات را تلافی هجوم ارتش علیه قرارگاه های طالبان در منطقه وزیرستان جنوبی می دانند.

XS
SM
MD
LG