لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۸ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۲۷

جندالله پاکستان هجده شهروند شیعه را کشتند


جندالله پاکستان هجده شهروند شیعه را کشتند
جندالله پاکستان هجده شهروند شیعه را کشتند

مردان مسلح ۱۸ شهروند شیعه را در شمال غربی پاکستان کشتند.

تازه ترین گزارشها از پاکستان از مقامات آن کشور نقل کرده اند مردان مسلحی که با بر تن داشتن یونیفورمهای نظامی، کاروانی از اتوبوس های مسافربری را در یک استان شمالی پاکستان متوقف کردند و ۱۸ مسافر شیعه را کشتند، از اعضای گروه جندالله بوده اند. پیشتر، آسوشیتدپرس اعلام کرده بود که مسئولیت این حمله را طالبان پاکستان به عهده گرفته است.

به گزارش پلیس پاکستان، این افراد مسلح بامداد سه شنبه در ناحیه کوهستانی موسوم به کوهستان به چهار اتوبوس شبیخون زدند، اوراق شناسایی مسافران را بازرسی کردند و سپس مسافران شیعه را هدف گلوله قرار دادند.

کوهستان همچنین هم مرز دره سوات است، محلی که پیشتر قرارگاه طالبان بود و ارتش پاکستان آنجا را چند سال پیش در راستای کوشش برای بیرون راندن ستیزه گران هدف گرفت.

پاکستان طی سالهای اخیر یک سلسله حملات فرقه ای علیه اقلیت شیعه را شاهد بوده است. اکثریت مردم پاکستان سنی هستند و هر چند سنی ها و شیعیان همزیستی مسالمت آمیزی دارند، تند روها اغلب اعضای جوامع یکدیگر را هدف می گیرند.

مقامات شهر پیشاور می گویند یک مهاجم ناشناس دو خارجی، از جمله یک زن را در بازار شهر کشته است. جزئیات این حادثه و ملیت قربانیان هنوز معلوم نیست.

XS
SM
MD
LG