لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۷ آذر ۱۴۰۲ ایران ۲۰:۲۲

تبادل اجساد سربازان پاکستانی با اجساد شبه نظامیان طالبان


«Забег» невест
«Забег» невест

در پی درگیری دو هفته پیش سربازان پاکستانی با یک گروه شبه نظامی در شمال غرب این کشور، مقامات پاکستان اجساد ده سرباز خود را با کشته شدگان طالبان مبادله کردند.

مقامات پاکستان اعلام کرد که این سربازان از زمان حمله روز ٢١ دسامبر طالبان به مقر آن ها در آژانس طائفه ای اوراکزای مفقود شده بودند. طرفین اجساد ده سرباز و ده شبه نظامی را از طریق مذاکره مبادله کردند.

این مبادله چند روز پس از آن انجام می شود که پاکستان برای پانزده سرباز شبه نظامی مراسم سوگواری برگزار کرد. این سربازان در شمال غرب کشور توسط طالبان ربوده شده و به قتل رسیده بودند.

یک سخنگوی گروه شبه نظامی اسلامی گفت که این سربازان را که روز ٢٢ دسامبر در بخش تنک در استان خیبر پختونخواه ربوده شده بودند را در انتقام تداوم عملیات نظامی علیه این گروه ستیزه جو در نزدیکی مرز پاکستان با افغانستان به قتل رسانده است.

مقامات محلی هفته پیش اجساد پانزده عضو نیروی شبه نظامی پاسگاه مرزبانان را در منطقه طائفه ای شمال وزیرستان را در حالی کشف کردند که علائم شکنجه و شلیک گلوله های بسیار بر پیکر آن ها مشهود بود.

شبه نظامیان و مقامات دولتی پاکستان طی ماه های اخیر از برگزاری مذاکرات صلح مقدماتی با طالبان پاکستان و گروه های ستیزه جوی وابسته به آن خبر داده اند. اما مقامات دیگر و رهبران شبه نظامی این ادعا را رد کرده اند و خشونت در مناطق مرزی ادامه پیدا کرده است.

XS
SM
MD
LG