لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۵۲

گزارش: حمله ای به مجتمع پلیس در کراچی دست کم ۱۵ کشته به جای گذاشت


گزارش: حمله ای به مجتمع پلیس در کراچی دست کم ۱۵ کشته به جای گذاشت
گزارش: حمله ای به مجتمع پلیس در کراچی دست کم ۱۵ کشته به جای گذاشت

به گفته مقامات پاکستان يک گروه تبهکار به مجتمع به شدت محافظت شده پلیس در کراچی آتش گشودند، و آنگاه یک اتومبیل مملو از مواد منفجره را منفجر کردند. این حمله دست کم ۱۵ کشته و دهها زخمی برجای گذاشت. در نتیجه این حمله، ساختمان پلیس با خاک یکسان شد، و به خانه های اطراف نیز خسارت وارد آمد.

بامداد روز پنجشنبه پس از حمله گروه تبهکار به مجتمع پلیس، اهالی محل و مأمورین امنیتی برای پاکسازی در صحنه حاضر شدند.

پلیس می گوید گروه تبهکار، مرکب از ۶ مرد مسلح، توانستند در ناحیه ای که کنسولگری آمریکا و چند هتل لوکس و دفاتر نمایندگی کشورهای مختلف در آن قرار دارند، نفوذ کنند.

حمله روز پنجشنبه نخستین حمله بزرگی است که در خارج از مناطق قبیله نشین انجام می گیرد و مقامات و سازمانهای دولتی را هدف قرار داده است. این حمله نمایانگر دامنه فعالیت ستیزه جویان است که در صدد برانداختن دولت هستند.

بنظر میرسد که هدف اصلی مهاجمان اداره تحقیقات جنایی پاکستان، موسوم به سی آی- دی است که رهبری تعقیب و بازداشت ستیزه جویان را برعهده دارد.

همراه با سازمان سی آی- دی، دیگر سازمانهای دولتی و ارتش نیز علیه ستیزه جویان به حرکت درآمده اند، و عملیات نظامی در شمال غربی پاکستان نزدیک مرز افغانستان انجام داده اند.

اما شورشیان و در رأس آنها لشکر طیبه، نشان داده اند که مقاوم هستند، و شبکه ای را در سراسر کشور گسترده اند که یا از القاعده الهام می گیرد یا با آن متحد است.

XS
SM
MD
LG