لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۴:۲۱

نخست وزیر پاکستان سعی دارد پشتیبانی پارلمان را بدست آورد


نخست وزیر پاکستان سعی دارد پشتیبانی پارلمان را بدست آورد
نخست وزیر پاکستان سعی دارد پشتیبانی پارلمان را بدست آورد

نخست وزیر پاکستان به قانون گذاران گفته است که آنها باید بین دمکراسی و سانسور یکی را انتخاب کنند.

در بحبوحه افزایش تنش بین دولت غیر نظامی و ارتش، یوسف رضا گیلانی روز جمعه در پارلمان گفت دمکراسی باید بدون توجه به پیامد تحقیقات در باره یک یادداشت بی امضا که از امریکا می خواهد به مهار قدرت ارتش کمک کند، باقی بماند.

یکی از متحدان آصف علی زرداری، رییس جمهوری پاکستان با ارائه یک قطعنامه پارلمانی بر «اعتماد و اطمینان کامل» به رهبر پاکستان مهر تاکید می گذارد.

نخست وزیر گفت این قطعنامه علیه هیچ نهادی، از جمله قضایی یا ارتش نیست و بلکه از روند دمکراتیک و تداوم نظام پارلمانی در پاکستان پشتیبانی می کند. قرار است این قطعنامه روز دوشنبه به بحث گذاشته شود.

بحران بین دولت و ارتش در انتشار یک یادداشت بی امضا ریشه دارد که گویا از آمریکا می خواست از کودتای نظامی در پاکستان جلوگیری کند.

هیاتی که دادگاه عالی منصوب کرده است، در باره مبدا یادداشت تحقیق می کند.

دفتر یوسف رضا گیلانی، نخست وزیر روز جمعه انتشار یک گزارش مبنی بر این که او تلفنی با کمیسر عالی بریتانیا در اسلام آباد تماس گرفته است و خواهان کمک به جلوگیری از کودتای نظامی در پاکستان شد را تکذیب کرد.

دولت بریتانیا نیز این گزارش را رد کرده است.

نخست وزیر کمیته دفاع از کابینه خود را برای تشکیل جلسه ای در روز شنبه فراخوانده است. انتظار می رود فرمانده ارتش نیز در این جلسه حضور یابد.

در همین حال روز جمعه، آصف علی زرداری، رییس جمهوری در پی یک سفر یک روزه به دبی به اسلام آباد بازگشت. مقامات گفتند این سفر به بحران جاری در کشور ارتباط نداشت .

XS
SM
MD
LG