لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۲۱

پاکستان و ناتو درباره امنیت مرزی مذاکره می کنند


پاکستان و ناتو درباره امنیت مرزی مذاکره می کنند
پاکستان و ناتو درباره امنیت مرزی مذاکره می کنند

مقامات ارتش پاکستان و ناتو درباره امنیت مرزی، در پی حمله ائتلاف در نوامبر گذشته مذاکره می کنند که در جریان آن ۲۴ سرباز پاکستانی کشته شدند.

آن حمله باعث کاهش سطح مناسبات بین دو کشور شد و موجب گردید پاکستان راههای تدارکاتی ناتو به افغانستان را ببندد.

ارتش پاکستان گفت مذاکرات روز چهارشنبه در مرکز هماهنگی مرزی در شهر تورکام، با حضور ژنرال اشفق ندیم، فرمانده عملیات ارتش پاکستان انجام گرفت.

مقامات در اسلام آباد گفته اند راههای تدارکاتی سرانجام دوباره گشوده خواهند شد، اما پاکستان میزان عوارض را بالا خواهد برد.

ارتش پاکستان در ماه ژانویه تحقیقات ارتش آمریکا درباره حمله مرزی ۲۶ نوامبر را رد کرد و گفت با یافته های آمریکا که نیروهای آمریکایی برای دفاع از خود و پس از تیراندازی سربازان پاکستان دست به حمله زدند، موافق نیست.

مقامات وزارت دفاع آمریکا فقدان هماهنگی کافی بین نیروهای آمریکایی و پاکستان را مسئول دانستند.

مناسبات بین دو کشور قبلاً در پی حمله کماندوهایی آمریکایی به مجتمعی در آبوت آباد در پاکستان و کشتن اسامه بن لادن، رهبر القاعده و حمله های پیاپی هواپیماهای بدون سرنشین آمریکا علیه سیتزه گران در شمال غربی پاکستان دچار تنش شده بود.

مقامات پاکستان می گویند در جدیدترین حمله هواپیمای بدون سرنشین که روز چهارشنبه در منطقه عشیره ای وزیرستان شمالی صورت گرفت، ۱۰ تن کشته شدند.

به گفته مقامات، دو موشک به مجتمعی که گفته می شد به ستیزه گران تعلق دارد اصابت کرد. آنها می گویند افراد خارجی و محلی بین کشته شدگان هستند.

XS
SM
MD
LG