لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۳۰

طالبان پاکستان دو سویسی را به گروگان گرفت


طالبان پاکستان دو سویسی را به گروگان گرفت
طالبان پاکستان دو سویسی را به گروگان گرفت

طالبان پاکستان می گویند یک زوج سویسی که اوائل ژوئیه در جریان ناآرامی های ایالت بلوچستان ناپدید شده اند، به گروگان گرفته است.

ولی الرحمان معاون گروه طالبان پاکستان روز جمعه به رسانه ها گفت این دو تبعه سویسی در شرایط مناسبی به سر می برند. وی تصریح کرد که ما آماده ایم در ازا آزادی عفیفه صدیقی دانشمند پاکستانی زندانی در آمریکا این دو تن را آزاد کنیم.

صدیقی یک پزشک متخصص اعصاب است که سال گذشته در یک دادگاه آمریکایی به تلاش برای کشتن مقام های امنیتی آمریکا در افغانستان مجرم شناخته شد و به ۸۶ سال زندان محکوم شد. این اقدام در پاکستان موجب خشم عمومی و اعتراض های گسترده شد. دولت پاکستان نیز از این محاکمه ابراز تاسف کرده است. رحمان بدون تعیین ضرب الاجل گفته است اگر واشنگتن صدیقی را آزاد نکند، یک دادگاه طالبان در مورد سرنوشت زوج سویسی تصمیم خواهد گرفت.

مقام های رسمی بر این باورند که ستیزه جویان این گروگان ها را در منطقه عشایری وزیرستان جنوبی در امتداد مرز افغانستان، مخفی کرده اند. از سوی دیگر پلیس می گوید در کویته مرکز استان بلوچستان مردان مسلح ناشناس روز جمعه ۷ تن را در یک پایانه مسافربری به قتل رسانده اند. این افراد در انتظار اتوبوسی به مقصد ایران بودند.

XS
SM
MD
LG