لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۰۲

انتقاد شدید پارلمان پاکستان از حمله به اقامتگاه بن لادن


انتقاد شدید پارلمان پاکستان از حمله به اقامتگاه بن لادن
انتقاد شدید پارلمان پاکستان از حمله به اقامتگاه بن لادن

پارلمان پاکستان با تصویب قطعنامه ای ضمن محکوم کردن حمله آمریکا به مجتمع مسکونی اسامه بن لادن رهبرالقاعده از آمریکا خواست تا تصاویر و ویدیوهای حمله و پیامدهای آن را منتشر کند.

مجلس سنا و نمایندگان پاکستان روز جمعه در اجلاس مشترکی همچنین از مسئولان سازمان های اطلاعاتی و مقام های نظامی به شدت انتقاد کردند. در این جلسه غیرعلنی پارلمان خواستار تشکیل کمیسیون مستقلی برای تحقیق در باره همه ابعاد این حادثه شد.

از سوی دیگر روز جمعه، یک گروه محافظه کار آمریکایی به استناد قانون آزادی اطلاعات شکوائیه ای علیه وزارت دفاع به دادگاه ارائه کرد. این اقدام پس از آن صورت می گیرد که پنتاگون اعلام کرده ضرب الاجل ۲۰ روزه برای انتشار تصاویر بن لادن را رعایت نخواهد کرد. وزارت دفاع آمریکا با ارسال نامه ای به خبرگزاری آسوشیتد پرس تاکید کرده است نیازی فوری به انتشار این تصاویر احساس نمی کند.

پرزیدنت اوباما هفته پیش گفت تصاویر جنازه بن لادن برای پرهیز از تشدید احساسات ضد آمریکایی در خارج منتشر نخواهد شد. مقام های آمریکایی روز جمعه اعلام کردند یک منبع پورنوگرافی در مخفی گاه بن لادن کشف شده است. آنان گفته اند هنوز مشخص نیست مطالب و تصاویر به چه کسی تعلق دارد و راهی هو وجود ندارد که فهمید آیا بن لادن آنها را دیده بود یانه؟

XS
SM
MD
LG