لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۲۴

دفاع پسر بی نظیر بوتو از فرماندار مقتول پنجاب


دفاع پسر بی نظیر بوتو از فرماندار مقتول پنجاب
دفاع پسر بی نظیر بوتو از فرماندار مقتول پنجاب

پسر بی نظیر بوتو نخست وزیر سابق پاکستان کسانی را که ترور یک فرماندار مخالف با قانون اهانت به مقدسات را ستوده اند، محکوم کرده است.
«بیهاول بوتو زرداری» دوشنبه در لندن گفت: «کسانی که از متهم به قتل سلمان تاثیر فرماندار ایالت پنجاب حمایت کرده اند، اهانت کنندگان واقعی به مقدسات هستند.» فرزند رییس جمهوری کنونی پاکستان همچنین عهد کرد از مسیحیان و اقلیت های دیگر در کشور دفاع کند.
یکی از محافظان سلمان تاثیر متهم است که او را در اسلام آباد، پس از حمایت از تغییر قانون ضد اهانت به مقدسات دینی ترور کرده است. این قانون در ماه نوامبر پس از آن که برای محکوم ساختن یک زن مسیحی به مرگ، به اتهام اهانت به اسلام بکار گرفته شد، توجه جهانی را جلب کرد. روز دوشنبه متهم به قتل آقای «تاثیر» در یک دادگاه ویژه تروریسم در راولپندی تصریح کرد که در این ترور به تنهایی عمل کرده است.
ممتاز قادری در اعترافات خود همچنین گفت: «فرماندار پنجاب را به این دلیل کشته ام که او از قانون اهانت به مقدسات انتقاد کرده بود.» بر اساس این قانون هرکسی که به اسلام اهانت کند، به مرگ محکوم می شود. روز یکشنبه، هزاران نفر در شهر کراچی در حمایت از اعمال این قانون راه پیمایی کردند.

XS
SM
MD
LG