لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۴:۵۲

پاداش برای دستگیری سخنگوی طالبان پاکستانی


پاکستان برای یافتن سخنگوی طالبان پاکستانی پاداشی حدود یک میلیون دلار اعلام کرده است.

پس از آن که طالبان پاکستانی مسئولیت تیراندازی به یک دختر ۱۴ ساله پاکستانی را بر عهده گرفت، رحمان مالک وزیر کشور روز سه شنبه گفت هرکسی احسان اله احسان را دستگیر کند، پول را خواهد گرفت و هرکسی اطلاعاتی در باره او ارائه دهد بالاترین پاداش را دریافت خواهد کرد.

مالک همچنین گفت او رهبر گروه، حکیم اله محسود و همتایان طالبان او را در صورتی که تروریسم را محکوم کنند خواهد بخشید.

طالبان پاکستانی به تهدید ملاله یوسف زی، که روز ۹ اکتبر هنگام خروج از مدرسه در شمال غربی پاکستان از ناحیه سر و گردن هدف گلوله قرار گرفت ادامه داده است.

امنیت ملاله، حتی پس از انتقال به بیمارستانی در بریتانیا همچنان مساله ای حساس است. شب هنگام ، پلیس بریتانیا دو نفر را در بیمارستان ملکه الیزابت در بیرمنگهام پس از آن که مدعی شدند از بستگان ملاله یوسف زی هستند و خواستند با او ملاقات کنند ، بازداشت کرد و به بازجوئی از آنها پرداخت . یک سحنگوی پلیس محلی به صدای امریکا گفت کسی دستگیر نشد و هیچ تهدیدی متوجه دختر پاکستانی نبود.

پزشکان در بیمارستان می گویند شانس بهبود یوسف زی بسیار زیاد است، اما به جراحی ترمیمی نیاز خواهد داشت. انتظار می رود درمان و بهبود او دست کم چندین هفته طول بکشد.

دولت پاکستان قول داده است تمام مخارج درمان او را پرداخت کند.

آصف علی زرداری رییس جموری در حاشیه یک کنفرانس اقتصادی در باکو، پایتخت جمهوری آذربایحان گفت حمله به یوسف زی «حمله ای به تمام دختران پاکستان ، به آموزش و به تمام انسان های متمدن بود.»

پلیس پاکستت چند منظون را در ارتباط با تیراندازی به ملاله در دره سوات دستگیر کرده است .
XS
SM
MD
LG