لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۳ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۰:۱۹

دختر پاکستانی متهم به کفرصغیر است


وکیل یک دختر مسیحی پاکستانی که به توهین به مقدسات اسلامی متهم است، می گوید او صغیر است و به پرونده اش احتمالا در دادگاه خرد سالان رسیدگی خواهد شد.
دختر، ریمشا مسیح، در اوائل اوت پس از آن که همسایگان خشمگین خانه اش را محاصره کردند و او را به سوزاندن اوراقی با آیه های قران متهم کردند، بازداشت شد. برخی می گویند ریمشا اوراق را از زباله دادن برای آشپزی جمع کرده است. توهین به مقدسات در پاکستان مجازات مرگ دارد.
روز سه شنبه وکیل دختر گفت یک هیات پزشکی مشخص کرده او 14 ساله است، اما از نظر ذهنی کوچکتر است. وکیل در اسلام آباد به خبرنگاران گفت مسیح، به عنوان یک صغیر، می تواند در دادگاه اطفال محاکمه شود.
آصف علی زرداری رییس جمهوری پاکستان " توجهی جدی" به بازداشت دختر نشان داده و خواهان گزارشی در باره بازداشت او شده است.
فعالان حقوق بشر می گویند از قانون توهین به مقدسات و کفرگویی در پاکستان برای آزاراقلیت های مذهبی و تسویه حساب های شخصی سوء استفاده می شود. عفو بین الملل هفته پیش از دولت خواست قوانین کفرگویی را بی درنگ اصلاح کند و از دختر و خانواده اش در برابر ارعاب یا حمله احتمالی حفاظت کند.
امریکا بازداشت دختر مسیحی پاکستانی را بسیار ناراحت کننده توصیف کرده و از دولت خواسته است نه فقط از اقلیت های مذهبی، بلکه از زنان و دختران حفاظت کند.
مسیحیان بزرگترین اقلیت مذهبی در پاکستان هستند و حدود ۵ درصد جمعیت را تشکیل می دهند.
XS
SM
MD
LG