لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۳ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۳:۰۷

زرداری: پاکستان به یافتن بن لادن کمک کرد


آصف علی زرداری، رییس جمهوری پاکستان می گوید یک دهه همکاری پاکستان با آمریکا به حذف «تهدیدی برای تمدن جهان» منجر شد
آصف علی زرداری، رییس جمهوری پاکستان می گوید یک دهه همکاری پاکستان با آمریکا به حذف «تهدیدی برای تمدن جهان» منجر شد

آصف علی زرداری، رییس جمهوری پاکستان می گوید کشته شدن اسامه بن لادن، رهبر القاعده، عملیات مشترک با کشور او نبود، اما تاکید کرد که یک دهه همکاری پاکستان با آمریکا به حذف «تهدیدی برای تمدن جهان» منجر شد.

آقای زرداری در مقاله ای در واشنگتن پست، به این انتقاد که پاکستان در دنبال کردن تروریست ها به اندازه کافی جدی نبوده است پاسخ می دهد و می گوید کشور او شاید بزرگترین قربانی تروریسم باشد.

رییس جمهوری پاکستان می گوید پاکستان از کمک به شناسایی یک قاصد القاعده که به گفته مقام های آمریکایی آنها را در هدایت به محل اقامت بن لادن یاری داد، راضی است.

زرداری همچنین می گوید در پی مرگ بن لادن، جنگ با کسانی که مردم بی گناه را هدف می گیرند تمام نشده است، بلکه آغاز پایان آن به چشم می آید.

در پاکستان، محلی که سربازان آمریکایی بن لادن را یافته و کشتند، انتشار این خبر، بسیاری از مردم را تکان داد و دولت به کندی اظهار نظر کرد.

وزارت امور خارجه آمریکا، شامگاه دوشنبه در بیانیه ای مرگ بن لادن را شکستی عمده برای گروه های تروریستی در سراسر جهان نامید، و تایید کرد که نیروهای آمریکایی ماموریت را در داخل خاک پاکستان انجام دادند ، اما درباره نقش اسلام آباد در عملیات توضیحی نداد.

وزارت خارجه ایالات متحده همچنین یادآور شد که بن لادن به پاکستان اعلان جنگ داده بود و کشور به حمایت از تلاش های بین المللی علیه تروریسم ادامه خواهد داد.

انجام ماموریت نظامی آمریکا در داخل پاکستان خشم عده ای را برانگیخته است. دیگران ابراز نگرانی کردند که به دلیل پیدا شدن بن لادن در داخل پاکستان و در همان شهری که آکادمی نظامی در آن قرار دارد، بقیه جهان ممکن است کشور آنها را ملامت کند که آگاهانه به تروریست ها پناه می دهد.

XS
SM
MD
LG