لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۵۶

مراسم خاکسپاری ۱۵ سرباز که توسط طالبان کشته شدند در پاکستان برگزار شد


Американская велосипедная культура
Американская велосипедная культура

در پاکستان روز پنجشنبه تشييع جنازه ۱۵ سرباز شبه نظامی که توسط طالبان در شمال غربی اين کشور ربوده و کشته شدند برگزار شد.

سخنگوی گروه شبه نظامی اسلامی طالبان گفت: اين گروه، سربازان ربوده شده در ۲۲ ماه دسامبر پيش در استان خیبر پختونخوا، را در انتقام برای ادامه عملیات نظامی علیه شبه نظامیان در نزدیکی مرز افغانستان کشته است.

مقامات محلی می گویند آنها اجساد گروه شبه نظامی موسوم به «پاسبانان مرزی» را که نشانه هایی از شکنجه و زخم گلوله در آنها دیده می شد در ناحيه تانک در منطقه قبيله ای وزيرستان شمالی پیدا کردند.

جداگانه، کمیته بین المللی صلیب سرخ روز پنجشنبه اعلام کرد که یکی از کارمندان بريتانيايی آن کميته توسط مردان مسلح ناشناس در استان بلوچستان ربوده شده است.

به گفته پلیس، مردان مسلح وسليه نقليه اين کارمند را هنگام رانندگی به دفتر صلیب سرخ در شهر کویته، مرکز استان بلوچستان در جنوب غربی پاکستان، متوقف کردند و او را ربودند.

هیچ شخص يا گروهی هنوز مسئولیت اين آدم ربایی را بعهده نگرفته است، اما آدم ربایی ها در اين استان، که در آن مجرمان افراد خارجی و محلی را برای باج گيری می ربايند، معمول است. گروه های مختلف شبه نظامی، از جمله جناح های طرفدار طالبان، و همچنین شبه نظامیان بلوچ که در حال مبارزه با یک شورش جدایی طلب هستند، در بلوچستان مستقرند.

XS
SM
MD
LG