لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۰ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۸:۲۲

حمله طالبان به نیروی دریایی پاکستان


حمله طالبان به نیروی دریایی پاکستان
حمله طالبان به نیروی دریایی پاکستان

مقام های پاکستانی می گویند در برخورد یک اتوبوس حامل پرسنل نیروی دریایی به کراچی، با یک بمب در کنار جاده، ۵ تن کشته شدند.

در این حمله که روز پنجشنبه روی داد و سومین رویداد مشابه در هفته جاری است، چهار کارمند نیروی دریایی و یک غیر نظامی که سوار موتور سیکلت بود، کشته شدند.

این انفجار همچنین پنج نفر را زخمی کرد و به ساختمان ها و خودروهای نزدیک آسیب رساند.

طالبان مسئولیت حمله و نیز انفجار دو بمب در روز سه شنبه، که اتوبوس های حامل پرسنل نیروی دریایی را هدف گرفت، پذیرفته است. در آن انفجارها ۴ تن جان خود را از دست داده و بیش از ۵۰ نفر نیز مجروح شدند.

یک سخنگوی طالبان روز پنجشنبه گفت حملات دیگری علیه نیروهای امنیتی صورت خواهد گرفت.

یوسف رضا گیلانی نخست وزیر پاکستان حمله را محکوم کرد و دستور داد درباره آن تحقیق شود.

کراچی مرکزی اقتصادی و با حدود ۱۶ میلیون جمعیت، بزرگترین شهر پاکستان است و با خشونت های منجر به جنایت، خشونت های فرقه ای و ستیزه گران دست به گریبان بوده است. پایگاه نیروی دریایی در آنجا قرار دارد.

کارشناسان امنیتی می گویند نیروی دریایی هدف آسانی است و حملات در کراچی می تواند علامتی باشد که ستیزه گران دامنه دسترسی به شمال غربی پاکستان را توسعه می دهند.

حملات چند روز پس از آن صورت می گیرد که فرمانده ارتش گفت نیروهای او پشت شورشیان مرتبط با طالبان و القاعده را «شکسته اند.» ژنرال اشفق کیانی روز شنبه گفت پاکستان از تهدیدهای داخلی و خارجی کاملا آگاه است.

XS
SM
MD
LG