لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۳۱ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۴۸

گل سرخ برای بدرقه یک قاتل در پاکستان


طرفداران ممتاز قادری با سردادن شعارهایی حمایت خود را از ممتاز قادری نشان دادند و برایش گل سرخ پرتاب کردند
طرفداران ممتاز قادری با سردادن شعارهایی حمایت خود را از ممتاز قادری نشان دادند و برایش گل سرخ پرتاب کردند

طرفداران قاتل فرماندار ایالت پنجاب پاکستان روز پنجشنبه در مسیر انتقال وی به دادگاه اخلال ایجاد کردند.

آنان برای دومین روز، با سردادن شعارهایی حمایت خود را از «ممتاز قادری» نشان دادند و هنگامی که پلیس او را به دادگاه مبارزه با تروریسم راولپندی رساند، برایش گل سرخ پرتاب کردند.

مقام های امنیتی بامداد پنجشنبه تلاش کرده بودند تا قادری را از اسلام آباد به دادگاه اعزام کنند اما با مقاومت هوادارانش مواجه شده بودند. قاضی دادگاه نیز حاضر نشد برای رسیدگی به پرونده به اسلام آباد سفر کند.

دادگاه به پلیس اجازه داده است قادری را در حالی که به تحقیق درباره پرونده ادامه می دهد، پنج روز در بازداشت نگاهدارد. وی قرار است روز ۱۰ ژانویه بار دیگر در دادگاه حاضر شود.

قادری به جرم قتل «سلمان تاثیر» فرماندار با نفوذ پنجاب در روز سه شنبه بازداشت شده است. وی دلیل این اقدام خود را مخالفت با قانون ضد اهانت به مقدسات اعلام کرده است. وی یکی از اعضای گروه امنیتی فرماندار مقتول بود.

مقام های پاکستانی می گویند باید در این مورد که وی به تنهایی عمل کرده یا بخشی از یک توطئه بزرگتر بوده، تحقیق کنند.

صدها وکیل برای دفاع از وی ابراز آمادگی کرده اند. افزون بر این روز چهارشنبه ۵۰۰ روحانی محافظه کار با صدور اعلامیه ای اقدام وی را ستوده و هشدار دادند هرکسی که از کشته شدن سلمان تاثیر ابراز تاسف کند،به همین سرنوشت دچار می شود.

«تاثیر» سیاستمداری سکولار و مترقی بود و با افراط گرایی مذهبی محالفت می کرد. او تلاش می کرد تا قانون اهانت به مقدسات را که مجازات های سختی برای متخلفین در نظر گرفته را اصلاح کند. وی به تازگی خواستار آزادی یک زن مسیحی شد که به اتهام اهانت به پیامبر اسلام به مرگ محکوم شده است.

XS
SM
MD
LG