لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۴۳

ارتش پاکستان ۲۲ نفر را در نزدیکی مرز افغانستان به قتل رساند


ارتش پاکستان ۲۲ نفر را در نزدیکی مرز افغانستان به قتل رساند
ارتش پاکستان ۲۲ نفر را در نزدیکی مرز افغانستان به قتل رساند

مقامهای پاکستانی میگویند از زمانیکه نخست وزیر آن کشوز تلویحا گفته است که عملیات تهاجمی ارتش در شمال غربی پاکستان میتواند گسترش یابد، نیروهای پاکستانی ۲۲ چریک ستیزه جو را در جریان آخرین برخوردهای خود در نزدیکی مرز افغانستان کشته اند.

مقامهای دولتی گقتند سربازان روز شنبه وارد منطقه قبیله نشین کوررام شدند و به مخفیگاههای چریکها حمله کردند. در جریان برخوردها پانزده تن از ستیزه جویان روز شنبه و هفت نفر دیگر نیز روز یکشنبه به قتل رسیدند. در این رویداد پنج سرباز دولتی نیز کشته شدند.

روز شنبه نخست وزیر پاکستان گفته بود تهاجم زمینی در وزیرستان جنوبی که نزدیک به سه ماه از آن میگذرد موفقیت آمیز بوده وحال مقامها حملات جدیدی به منطقه قبیله نشین اوراک زای را تحت بررسی دارند.

یوسف رضا گیلانی، نخست وزیر پاکستان همچنان به پایان گرفتن حملات ارتش در وزیرستان جنوبی اشاره کرده بود ولی بعدا گفته بود در حال حاضر طرحی برای پایان دادن به عملیات در دست نیست.

از حدود بیش از دو ماه که عملیات نظامی در وزیرستان جنوبی آغاز شده است حدود ۶۰۰ نفر از چریکهای طالبان و ۸۰ سرباز پاکستانی به قتل رسیده اند. تائید ادعای ارتش پاکستان به سبب آنکه به کارکنان امداد رسانی اجازه داده نمیشود وارد منطقه شوند، بسیار مشکل است.

گروههای متحد و وابسته به طالبان در واکنش به تهاجم نیروهای ارتش چندین انفجار در سراسر پاکستان ایجاد کرده اند که صدها پاکستانی در جریان آن کشته شدند.

XS
SM
MD
LG