لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۰۶

کماندوهای پاکستان با پايان دادن به محاصره ستيزه جويان ٣٩ گروگان را آزاد کردند


در اين عمليات چهار ستيزه جو کشته و يک ستيزه جو نيز دستگير شد. مقامات گفتند سه گروگان و دو سرباز طی عمليات نجات کشته شده اند

به دنبال حمله ای که از طرف نيروهای پاکستانی پيش از طلوع آفتاب به ستيزه جويانی که چند گروگان را در اختيار داشتند، صورت گرفت، هيلاری کلينتون، وزير امورخارجه آمريکا، نيز اعتماد دولت متبوع خود را نسبت به دولت پاکستان اعلام کرد. ستيزه جويان در درون ستاد مرکزی نيروهای پاکستان در شهر راولپندی به گروگام گيری دست زده بودند.

خانم کلينتون روز يکشنبه در لندن گفت که ستيزه جويان بيش از پيش حاکميت دولت پاکستان را مورد تهديد قرار می دهند اما به عقيده ی مقامات آمريکا در آينده نزديک تصرف پاکستان از سوی ستيزه جويان رخ نخواهد داد و تسليحات اتمی اين کشور نيز در وضعيت امنی قرار دارد.


ستيزه جويان حمله خود را به ستاد مرکزی ارتش که تحت مراقبت شديد قرار داشت در روز شنبه، آغاز کردند. مردان مسلح ملبس به يونيفورم ارتش با گشودن آتش شش سرباز را به قتل رساندند. نيروهای نظامی پاکستان نيز چهار نفر از حمله کنندگان را کشتند و دو نفر را دستگير کردند اما ستيزه جويان ديگر، چند نفر را در داخل يک ساختمان اداری پادگان به گروگان گرفتند.

کماندوهای پاکستانی بامداد يکشنبه به ساختمان يورش بردند و ٣٩ گروگان را آزاد کردند. در اين عمليات چهار ستيزه جو کشته و يک ستيزه جو نيز دستگير شد. مقامات گفتند سه گروگان و دو سرباز طی عمليات نجات کشته شده اند.

XS
SM
MD
LG