لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۱۲

ارتش پاکستان به اشغال یکی از پادگانهای خود پایان داد


سخنگوی ارتش گفت روز یکشنبه تکاوران قبل از طلوع آفتاب به ساختمانی که نوزده نفر در آن از روز شنبه به گروگان گرفته شده بودند حمله بردند و آنها را نجات دادند

تکاوران پاکستان به بیست و دو ساعت محاصره یکی از پادگانهای آن کشور در راولپندی که به دست چریکها افتاده بود پایان دادند.

سخنگوی ارتش گفت روز یکشنبه تکاوران قبل از طلوع آفتاب به ساختمانی که نوزده نفر در آن از روز شنبه به گروگان گرفته شده بودند حمله بردند و آنها را نجات دادند.

بگفته ژنرال اطهر عباس، سخنگوی ارتش بهنگام عملیات نجات، سه گروگان ، چهار چریک و دوسرباز پاکستانی کشته شدند. یکی از چریکها که مجروح شده بود دستگیر شده است.

روز یکشنبه هیلاری کلینتون، وزیر امور خارجه آمریکا گفت برغم خطر و تهدیدی که چریکها متوجه پاکستان کرده اند نشانی در دست نیست که ثابت کند چریکها کشور را اشغال خواهند کرد. وی گفت ایالات متحده آمریکا مطمئن است که دولت پاکستان کنترل زرادخانه هسته ای خود را در دست دارد.

دیوید میلیبند، وزیر امور خارجه بریتانیا که در لندن با خانم کلینتون دیدار و مذاکراتی انجام میدهد در یک کنفرانس خبری گفت شواهدی که چه بطور خصوصی و یا علنی نشان دهد خطری تأسیسات هسته ای پاکستان را تهدید میکند وجود ندارد.

روز شنبه افراد مسلحی که لباس رزم ارتشی بر تن داشتند به یکی از پادگانهای ارتش شبیخون زدند و ضمن مبادله آتش در کنار دروازه اصلی شش سرباز پاکستانی را به قتل رساندند. چهار تن از مهاجمان نیز در آن رویداد کشته و دو نفر دستگیر شدند. چند تن از افراد مسلح موفق به فرار شدند و تعدادی را در یکی از ساختمانهای اداری پادگان به گروگان گرفتند.

XS
SM
MD
LG