لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۵۴

حمله ای موشکی در شمال غربی پاکستان که به آمريکا نسبت داده می شود ۶ ستيزه گر را کشت


)
)

مقامات پاکستانی می گويند در يک حمله موشکی که آمريکا در انجام آن مورد ظن است، دست کم شش نفر کشته شدند، که گفته می شود از ستيزه گران مستقر در شمال شرقی آن کشوربودند.

اين مقامات گفتند در اين حمله که روز يکشنبه انجام گرفت، هدف يک اتوموبيل و اردوگاهی در روستای اسپلاقا در نزديکی ميرانشهر در ناحيه ايلیاتی وزيرستان شمالی بود. به گفته همين مقامات، اردوگاه را گروههای طالبانی پاکستان در کنترل داشتند.

مقامات آمريکائی معتقدند گروههائی از القاعده و طالبان از آن ناحيه ايلياتی به عنوان پايگاهی برای حملات عليه نيروهای ائتلاف و افغان درافغانستان استفاده می کنند. گفته می شود اعضای يک گروه طالبانی، موسوم به تحريک، پس از بمباران قرارگاهشان در وزيرستان جنوبی توسط ارتش پاکستان، به آن ناحيه رفته اند.
پيشتر مقامات پاکستانی از فرار دست کم چهارمظنون ستيزه گر پس از عدم اصابت موشک شليک شده توسط يک هواپيمای بدون سرنشين احتمالا متعلق به آمريکا به اتوموبيلشان در ناحيه ايلياتی وزيرستان شمالی خبر داده بودند.

آمريکا در باره حملات موشکی هواپيماهای بدون سرنشين اظهار نظر نمی کند و فقط می گويد اين هواپيماها در جنگ عليه تروريسم ابزار مفيدی هستند. پاکستان علنا چنين حملاتی را به عنوان نقض حاکميت خود تقبيح و محکوم کرده است.

XS
SM
MD
LG