لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۱۰

زن آمریکایی و خانواده او پس از پنج سال اسارت در پاکستان آزاد شدند


تصویر آرشیوی از کیتلین کولمن، همسر و دو فرزند او در زمان اسارت - ۱۹ دسامبر ۲۰۱۶
تصویر آرشیوی از کیتلین کولمن، همسر و دو فرزند او در زمان اسارت - ۱۹ دسامبر ۲۰۱۶

مقام‌های آمریکایی و پاکستانی روز پنشنبه از آزاد شدن یک زن آمریکایی، همسر کانادایی و سه فرزند آنها پس از سال‌ها اسارت، توسط یک گروه پیکارجوی مرتبط با طالبان که ایالات متحده آن را سازمانی تروریستی می‌داند، خبر دادند.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس به نقل از مقام‌های آمریکایی، پاکستان موفق شد کِیتلین کولمن اهل پنسیلوانیا و همسر کانادایی او جاشوا بویل را – که پنج سال پیش در سفر به افغانستان ربوده شده و بعد تحویل شبکه حقانی شدند – آزاد کند.

بنا بر اعلام مقام‌های آمریکایی، که هویت آنها در گزارش آسوشتدپرس مشخص نشده است، خانم کولمن هنگامی که ربوده شد باردار بود و در مدت اسارت، همه سه فرزند او و همسرش، همراه آنها بوده و اکنون همه پنج نفر آنها آزاد شده‌‌اند.

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا ساعتی بعد در واکنش به این خبر، با بیان این که «آنها امروز ازاد هستند،» اعتبار آزادی این افراد را به دولت ایالات متحده داد که با همکاری با دولت پاکستان موفق به انجام این مهم شده است.

پرزیدنت ترامپ ضمن تقدیر از پاکستان بابت تمایل به «تلاش بیشتر برای تامین امنیت در منطقه،» گفت آزادی امروز این پنج نفر نشان می‌دهد که «دیگر کشورها بار دیگر شروع به احترام گذاشتن به آمریکا کرده‌اند.»

بنا بر اعلام ارتش پاکستان مقدمات انتقال خانواده آزاد شده به کشور خودشان فراهم شده است و آنها به زودی در مسیر خانه خواهند بود.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG