لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۵۷

حمله به یک زن آمریکایی توسط افراد مسلح در پاکستان


یک زن آمریکایی در اثر تیراندازی افراد مسلح در شهر کراچی در جنوب پاکستان، از ناحیه صورت و دست مجروح شد. مهاجمان گفته‌اند او را به این دلیل که آمریکایی است، هدف حمله قرار دادند.

به گزارش خبرگزاری رویترز به نقل از پلیس پاکستان، این حادثه روز پنجشنبه روی داد و مردان مسلح سوار بر موتورسیکلت، هنگامی که «خانم دبرا لوبو» از محل کارش در یک کالج دندانپزشکی رهسپار خانه بود، حمله کردند.

مهاجمان ادعا کرده‌اند که پیکارجویان اسلامگرا هستند و اعلامیه‌هایی در خودروی جا گذاشتند که در آن گفته می‌شود به او به این دلیل که آمریکایی است حمله کردند.

در این اعلامیه‌ها، که به دو زبان انکلیسی و اردو چاپ شده است، گفته می‌شود حمله به انتقام کشته شدن پنج پیکارجوی مظنون در روز چهارشنبه در کراچی صورت گرفته است.

با این حال پلیس پاکستان پلیس می‌گوید، این که این حمله واقعا توسط یک گروه اسلامگرای پیکارجو صورت گرفته، یا آن که مهاجمان تنها چنین وانمود کرده‌اند، بطور قطع روشن نیست.

یک مقام پلیس گفت خانم لوبو حدود ۵۰ سال دارد، از سال ۱۹۹۸ میلادی ساکن پاکستان بوده و با یک پاکستانی اردواج کرده است.

پاکستان مدتی است با شورشیان گروه طالبان دست به گیریبان است، اما بسیاری از دیگر گروه‌های پیکارجو و همینطور دسته‌های تبهکار نیز در آن کشور فعالیت دارند. برخی از گروه‌های منشعب طالبان با گروه موسوم به دولت اسلامی (داعش) بیعت کرده‌اند و برخی گروه‌های خلافکار نیز اغلب ادعا می‌کنند که پیکارجو هستند.

XS
SM
MD
LG