لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۵:۰۶

تنش بین پاکستان و آمریکا رو به کاهش است


تنش بین پاکستان و آمریکا رو به کاهش است
تنش بین پاکستان و آمریکا رو به کاهش است

نشست در سطح بالا بین فرماندهان نظامی پاکستان و آمریکا در اسلام آباد در روز چهارشنبه و مذاکرات میان باراک اوباما، رئیس جمهوری آمريکا و یوسف رضا گیلانی نخست وزیر پاکستان در نشست هسته ای در سئول در اوایل این هفته نشان می دهد که تنش بین دو کشور رو به کاهش است.

سفارت ایالات متحده در اسلام آباد اعلام کرد جلسات بین رييس ستاد مشترک ارتش آمريکا، ژنرال جیمز ماتيس، فرمانده ارشد نیروهای ائتلاف در افغانستان، ژنرال جان آلن، و فرمانده ارتش پاکستان، ژنرال اشفق پرویز کیانی، طیف گسترده ای از مسائل را تحت پوشش قرار داد و مجددا روابط امنیتی ميان ایالات متحده و پاکستان را مهم توصيف کرد.

بیانیه روز پنجشنبه سفارت آمريکا اشعار میدارد: فعالیت های شبکه های شبه نظامی و بهبود همکاری های مرزی از موضوعاتی بودند که مورد بحث قرار گرفتند.

دو ژنرال آمریکایی از فداکاری و از خودگذشتگی ارتش پاکستان در مبارزه علیه افراط گرایان قدردانی کردند و بر اهمیت روابط امنیتی آمريکا و پاکستان نه تنها در عملیات جاری در افغانستان، بلکه برای ثبات منطقه تاکيد گذاشتند.

وزارت امور خارجه پاکستان اعلام کرد: جلسات مبنای خوبی برای تجدید روابط و بازگشایی راه های تدارکاتی ناتو به افغانستان بشمار می آيد. اما مذاکرات نمی تواند قبل از توصیه های نهایی پارلمان پاکستان آغاز شود.

XS
SM
MD
LG