لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۳:۵۶

دیدار فرماندهان ارتش آمریکا و پاکستان


دیدار فرماندهان ارتش آمریکا و پاکستان
دیدار فرماندهان ارتش آمریکا و پاکستان

فرماندۀ ارتش پاکستان با چند تن از فرماندهان ارشد ارتش آمریکا دیدارکرده است. اززمان حملۀ هوایی نیروهای ناتو به یک پاسگاه مرزی پاکستان که ۲۴سرباز پاکستانی را کشت، این نخستین بار است که چنین دیداری صورت می گیرد.
ژنرال اشفق پرویز کیانی روز چهارشنبه با ژنرال جیمز ماتیس از ستاد مرکزی فرماندهی ارتش آمریکا و ژنرال جیمز الن، فرماندۀ نیروهای ناتو درافغانستان، درمقر ستاد فرماندهی ارتش پاکستان در راولپندی ملاقات کردند.
ارتش پاکستان گفت این فرماندهان ارشد، پیرامون تحقیقاتی که در مورد حملۀ مرزی ۲۶ نوامبرجریان دارد و بهبود شرایط حفاظت از مرزها گفتگو خواهند کرد.
از زمان وقوع حملۀ مرگبار ۲۶ نوامبر گذشته، سطح مناسبات میان آمریکا و پاکستان تنزل کرده است. ارتش پاکستان پیشتر گفته بود که این حمله، آگاهانه انجام شده است.
پارلمان کشور اینک در باره مقررات جدید تعامل با امریکا بحث می کند. یک کمیتۀ پارلمانی پاکستان از ایالات متحده خواسته است تا بابت کشته شدن ۲۴ سرباز پاکستانی عذرخواهی کند و به حملات هواپیماهای بدون سرنشین پایان دهد.
باراک اوباما رییس جمهوری امریکا روز سه شنبه گفت بازنگری پاکستان در مناسبات با امریکا نه فقط باید به حاکمیت پاکستان بلکه به نیازهای امنیتی امریکا احترام بگذارد.
رئیس جمهوری آمریکا در حاشیۀ نشست بین المللی امنیت اتمی درسئول، پایتخت کرۀ جنوبی، با یوسف رضا گیلانی سخن گفت و تأکید کرد که انتظارمی رود پاکستان به نیازهای امنیتی ایالات متحده احترام بگذارد.

XS
SM
MD
LG