لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۸ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۲۳:۳۵

افزایش کمک های آمریکا به پاکستان


افزایش کمک های آمریکا به پاکستان
افزایش کمک های آمریکا به پاکستان

روزنامه واشنگتن پست گزارش می دهد آمریکا در حالی که بر آن است بر هجوم علیه قرارگاه های ستیزه گران در مناطق قبیله ای پاکستان شدت بخشد، قصد دارد کمک های بیشتری به اسلام آباد پیشنهاد کند.

مقام های آمریکایی با استناد به گزارش می گویند دولت اوباما در صدد است حمایت نظامی، اطلاعاتی و اقتصادی از پاکستان را تقویت کند.

واشنگتن پست می گوید تلاش های جدید بر بررسی اخیر جنگ در افغانستان، که بر نیاز به افزایش اعتماد و ثبات در پاکستان تاکید دارد استوار است. در این گزارش همچنین از پاکستان خواسته شده برای از بین بردن قرارگاه های ستیزه گران در امتداد مرز افغانستان بیشتر همکاری کند.

واشنگتن پست می گوید جو بایدن، معاون رییس جمهوری آمریکا در جریان سفر به پاکستان، درباره استراتژی با مقامات آن کشور گفت و گو خواهد کرد.

گزارش حاکی است استراتژی همچنین تلاش برای خاموش ساختن منتقدین پاکستان را که می گویند حمایت آمریکا کافی نیست، نشان می دهد.

به گزارش واشنگتن پست دولت اوباما قصد دارد به گلایه های پاکستان که می گوید آمریکا حضور نظامی کافی در طرف دیگر، مرز افغان، برقرار نکرده است بپردازد. همچنین از پاکستان خواهد خواست به مقامات آمریکا و افغان اجازه دهد مراکز هماهنگی مرزی در داخل پاکستان ایجاد کنند.

واشنگتن پست به نقل از یک مقام ارشد می گوید دولت اوباما همچنین قصد دارد بر تلاش جهت یافتن یک راه حل سیاسی برای جنگ بیفزاید، از جمله این که پاکستان باید نقش مهمی در مذاکرات آشتی با طالبان بازی کند.

XS
SM
MD
LG