لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۵ خرداد ۱۴۰۱ ایران ۰۰:۵۰

حمله بمب گذار انتحاری به مراسم عزاداری شیعیان در کراچی ۳۰ نفر کشته و ده ها تن زخمی بر جای گذاشت


عزاداران شیعه در پی حمله مرگبار روز دوشنبه در اعتراض به سهل انگاری نیروهای امنیتی مأموران دولتی را هدف سنگ پرانی های خود قرار دادند

پلیس پاکستان روز دوشنبه تصاویری از لحظه انفجار حمله یک بمب گذار انتحاری به مراسم عزاداری شیعیان در کراچی را منتشر کرد که به مرگ دست کم ۳۰ نفر و زخمی شدن ده ها تن دیگر انجامید.

این حمله انتحاری در حالی به وقوع پیوست که دولت پاکستان تدابیر امنیتی در آن کشور بویژه در ایام محرم و حول وحوش عاشورا را تشدید کرده بود.

عزاداران شیعه در پی حمله مرگبار روز دوشنبه در اعتراض به سهل انگاری نیروهای امنیتی که مأموریت حفاظت از مراسم را برعهده داشتند، مأموران دولتی را هدف سنگ پرانی های خود قرار دادند.

وزیر کشور پاکستان در واکنش به این حمله از شیعیان خواست انجام مراسم عزاداری محرم در روزهای آتی را متوقف کنند.

بمب گذاری روز دوشنبه در کراچی به موج خشونت هایی نسبت داده می شود که در پی عملیات گسترده ارتش پاکستان علیه اعضای القاعده و طالبان و متحدانشان در آن کشور، افزایش یافته و از ماه اکتبر تا کنون نزدیک به ۵۰۰ کشته برجای گذاشته است.

کراچی با وجودیکه در مقایسه با دیگر نقاط پاکستان از حمله های خشونت بار طالبان و القاعده در امان بوده، اما اغلب صحنه درگیری های فرقه ای، نژادی و سیاسی در پاکستان بوده است.

XS
SM
MD
LG