لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۴۶

تیراندازی به اتومبیل رهبر اوپوزیسیون پاکستان


عمران خان
عمران خان

در پی تیراندازی بسوی اتومبیل حامل عمران خان، رهبر اوپوزیسیون پاکستان، روز جمعه زدوخوردهایی در شهر گوجرانوالا در گرفت. او رهبری یک راهپیمایی ضد دولتی را بسوی اسلام آباد برعهده داشت.

گلوله ها به اتومبیل عمران خان، قهرمان سابق کریکت، برخورد کرد، اما یک سخنگو گفت او صدمه ندید. یک جمعیت سنگ پران نیز به کاروان اتومبیل های خان و همراهانش حمله کرد.

خان و طاهر القادری، واعظ مسلمان، راهپیمایان را برای شرکت در گردهمایی بزرگی که هدف آن برکناری دولت نواز شریف نخست وزیر است، هدایت می کنند. راهپیمایی روز پنجشنبه در لاهور، حدود ۳۷۵ کیلومتری پایتخت آغاز شد.

راهپیمایی اعتراضی ممنوع شده بود، اما دولت روز پنجشنبه گفت به طرفدران اوپوزیسیون اجازه داده خواهد شد وارد اسلام آباد شوند.

حدود ۲۵ هزار نفر از نیروهای امنیتی از خیایان های پایتخت حفاظت می کنند. سرویس های اینترنت و تلفن های همراه در بسیاری از مناطق قطع شده است .

خان و قادری گفته اند طرفداران آنها در اسلام آباد چادر خواهند زد تا مشرف موافقت کند کنار برود و انتخابات جدید برگزار شود. خان ادعا می کند در انتخابات سال پیش که حزب شریف را به قدرت رساند، تقلب شده بود.

قادری می خواهد در مورد حمله پلیس به تجمع ضد دولتی در ماه ژوئن که در آن حدود ۱۲ تن کشته شدند تحقیاتی صورت گیرد و مسئولان مجازات شوند. او می گوید پلیس با استفاده از قوانین ضد تروریسم طرفدارانش را هدف می گیرد.

روز سه شنبه، شریف خواهان بحث در باره مسائل جاری شد و علیه آنچه آنرا کوشش برای ایجاد هرج و مرج و بازی با قانون اساسی نامید، هشدار داد.

XS
SM
MD
LG