لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۵۸

طالبان در تدارک ترور مشرف در بازگشت به پاکستان


طالبان پاکستان می گوید سعی خواهد کرد پرویز مشرف رئیس جمهوری پیشین را هنگام بازگشت به کشور برای انتخابات پارلمانی به قتل برساند.

رسانه های غربی به نقل از نمایندگان طالبان می گویند این گروه ستیزه گر تیمی از بمب گذاران انتحاری را برای حمله به آقای مشرف آماده ساخته است، که قرار است روز یکشنبه مراجعت کند.

آقای مشرف هنگامی که عهده دار مقام ریاست جمهوری بود، با برقراری مناسباتی نزدیک با آمریکا و حمایت از مبارزه آمریکا علیه تروریسم خشم طالبان را برنگیخت.

آقای مشرف که در سال ۱۹۹۹ درمقام فرماندهی ارتش با یک کودتا قدرت را در پاکستان به دست گرفت قرار است پس از چهار سال زندگی خود تبعیدی درلندن و دوبی، به کراچی بازگردد.

آقای مشرف گفته است پس از بازگشت به کشور، رهبری حزب خود، موسوم به "مسلم لیگ تمامی پاکستان" را برای انتخابات پارلمانی یازدهم مه به عهده می گیرد.

آقای مشرف در سال ۲۰۰۸ از مقام ریاست جمهوری استعفا داد تا با احتمال توقیف شدن به اتهام درگیری سال ۲۰۰۷ در ترور بی نظیر بوتو نخست وزیر وقت پاکستان مواجه نشود.

خانم بوتو اندکی پس از مراجعت به پاکستان از یک زندگی خود تبعیدی در جریان مبارزه علیه آقای مشرف برای انتخاباتی که پیش رو بود، ترور شد.
آقای مشرف هرگونه درگیری در توطئه ترور خانم بوتو را تکذیب می کند.
XS
SM
MD
LG