لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۱ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۷:۱۳

امجد صابری، قوال شناخته شده پاکستان به قتل رسید


به گفته پلیس پاکستان دو موتورسوار خودرو امجد صابری را متوقف کردند و از شیشه جلو کناری، او را هدف چند گلوله قرار دادند.
به گفته پلیس پاکستان دو موتورسوار خودرو امجد صابری را متوقف کردند و از شیشه جلو کناری، او را هدف چند گلوله قرار دادند.

امجد صابری، یکی از مشهورترین خوانندگان صوفی پاکستان، روز چهارشنبه به دست افراد مسلح ناشناس در شهر کراچی کشته شد. بنا به گزارش های محلی، وزارت کشور پاکستان به تقاضای امجد صابری برای تامین امنیت جانی خود، ترتیب اثری نداده بود.

به گفته پلیس پاکستان امجد صابری و برادرش در خودرو شخصی خود هدف چند گلوله قرار گرفتند. برادر صابری از این حمله جان سالم به در برد.

بنا بر اعلام سخنگوی پلیس "تحقیقات ادامه دارد و تا این مرحله مشخص است که دو موتورسوار خودروی او را متوقف کردند و از شیشه جلو کناری، او را هدف چند گلوله قرار دادند و سپس گریختند."

امجد صابری ۴۵ ساله و پدرش غلام فرید صابری از مشهورترین قوال های پاکستان بودند. قوالی ریشه در صوفی گری یا عرفان اسلامی دارد. افراط گرایان اسلامی، صوفی گری را مردود می دانند و در گذشته نیز صوفی ها را هدف حملات مرگبار قرار داده اند.

به گزارش رسانه های محلی، همسایگان آقای صابری در کراچی برای ابراز همدردی در خارج از منزل آقای صابری تجمع کردند و کانال های تلویزیونی برای گرامیداشت او، آهنگ هایش را پخش کرده اند.

بنا به گزارش ها، فاخر عالم خواننده و هنرپیشه سرشناس پاکستان در توییتر خود گفته است، صابری پیشتر برای تامین امنیت خود، از وزارت کشور پاکستان تقاضا کرده بود، اما مقام های مسئول درخواست او را پیگیری نکردند.

XS
SM
MD
LG