لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۱۹

بازداشت ۱۴ نوجوان در مرز پاکستان و ایران که "قصد جنگ با داعش" داشتند


پاکستان می گوید این نوجوانان قصد دوره در ایران برای نبرد با داعش را داشتند.
پاکستان می گوید این نوجوانان قصد دوره در ایران برای نبرد با داعش را داشتند.

پاکستان می گوید چند نوجوان که قصد کسب آموزش نظامی از ایران برای مبارزه با داعش را داشته اند، دستگیر کرده است. منابع خبری گفته اند، نیروهای مرزبانی پاکستان ۱۴ نوجوان را در مرز ایران و پاکستان بازداشت کرد.

به گفته این منابع، این نوجوانان، قصد داشتند به ایران بروند و بعد از آموزش نظامی در این کشور، برای نبرد با گروه دولت اسلامی ( داعش ) به سوریه و عراق اعزام شوند.

بنا براین گزارش تحقیقات از این افراد نشان می دهد که ایران در پی آموزش نظامی نیروهای جوان از کشورهای مختلف از جمله پاکستان است تا آنها را برای نبرد با داعش آماده کند.

در این گزارش همچنین آمده، به همین منظور تاکنون صدها پاکستانی بطور قانونی و غیرقانونی وارد خاک ایران شده اند.

ایران واکنشی به انتشار این خبر نشان نداده است.

ایران می گوید تعدادی مستشار نظامی سپاه را در عراق و سوریه برای کمک به دولت های این کشور در مبارزه با داعش اعزام کرده است اما هر از گاهی تبعه های افغان که از سوی ایران به این مناطق اعزام شده اند، بعد از کشته شدن، در ایران مورد استقبال قرار می گیرند.

روز پنجشنبه، ۱۷ دی هشت تبعه افغانستان که در جنگ داخلی سوریه کشته شده اند در مشهد به خاک سپرده شدند.

خبرگزاری صدا و سیمای ایران گزارش داده است که در جریان تشییع پیکر این هشت نفر، حاضران شعارهای مرگ بر آمریکا، مرگ بر اسرائیل و مرگ بر آل سعود سر داده اند.

پیشتر نیز پیکر گروهی دیگر از کشته شدگان ایرانی و افغان در سوریه که ایران از آنها بعنوان "مدافعان حرم " یاد می کند به ایران منتقل و به خاک سپرده شده بود.

XS
SM
MD
LG