لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۴۱

سینگ:«پاکستان اجازه ندهد از خاکش به هند حمله کنند»


Man Mohan Singh
Man Mohan Singh
ارتش پاکستان سربازان هندی را به تیراندازی در مرز کشمیر در روز پنج نشبه وکشتن یک سرباز پاکستانی متهم کرده است.

پاکستان و هند در هفته های اخیر بارها یکدیگر را به نقض توافقنامه آتش بس سال ۲۰۰۳ در امتداد مرز متهم کرده اند. خشونت کوشش های رهبران دو کشور را برای بهبود مناسبات پس از ده ها سال جنگ و خصومت تهدید می کند.

به گزارش اسوشیتد پرس، ارتش پاکستان سربازان هندی را متهم کرد به آن که در نیمروز پنج شنبه بدون دلیل به آن سوی مرز تیراندازی کرده اند و سربازی را کشته اند. ارتش پاکستان همچنین سربازان را به کشتن یک افسر و مجروح کردن یک سرباز متهم کرد؛‌ تحولی که سه شنبه روی داده است.

نواز شریف نخست وزیرپاکستان ابراز امیدواری کرده است خشونت اخیرکوشش هایی را که برای بهبود مناسبات بین اسلام آباد و دهلی نو جریان دارد، متوقف نکند. او به ویژه به افزایش تجارت مرزی برای تقویت اقتصاد پاکستان علاقه مند است.

کمیته عالی دفاع پاکستان که روزپنج شنبه به ریاست نواز شریف تشکیل جلسه داد گفت برای جلوگیری ازنقض آتش بس باید از همه راهبردهای نظامی و دیپلماتیک استفاده شود.

مان موهان سینگ نخست وزیرهند گفته است مناسبات کشورش با پاکستان تنها به شرطی بهبود می یابد که اسلام آباد به ستیزه جویان اسلام گرا اجازه ندهد از خاک پاکستان برای حمله به هند استفاده کنند.
XS
SM
MD
LG