لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۲۷

تشییع پیکر فرماندار پنجاب تحت تدابیر شدید امنیتی در پاکستان


تشییع پیکر فرماندار پنجاب تحت تدابیر شدید امنیتی در پاکستان
تشییع پیکر فرماندار پنجاب تحت تدابیر شدید امنیتی در پاکستان

مراسم تشییع و خاکسپاری پیکر فرماندار ایالت پنجاب پاکستان که بدست گارد محافظ خود ترور شد ، تحت تدابیر بسیار شدید امنیتی در شهر لاهور پاکستان انجام گرفت. سلمان تاثیر فرماندار شصت و شش ساله پنجاب به رک گویی و مخالفت آشکاربا قانون "کفر گویی" پاکستان شهرت داشت و مرگ وی نشانگر افزایش خطری است که آنهایی را که خواسته های افراطی های اسلامی را در پاکستان به چالش میکشند تهدید میکند.

مراسم تشییع و خاکسپاری پیکر فرماندار ایالت پنجاب پاکستان که بدست گارد محافظ خود ترور شد ، تحت تدابیر بسیار شدید امنیتی در شهر لاهور پاکستان انجام گرفت.

مراسم تشییع آقای "سلمان تاثیر" طی مراسم رسمی و در منزل فرماندار انجام گرفت و پلیس به گشت و مراقبت در خیابانها و حفاظت از اماکن کلیدی در اطراف شهر پرداخت.

سلمان تاثیر فرماندار شصت و شش ساله پنجاب که به رک گویی و مخالفت آشکاربا قانون "کفر گویی" پاکستان شهرت داشت، سه شنبه در پایتخت پاکستان به ضرب گلوله محافظ خود ترور شد. بدنبال ترور وی دولت پاکستان دستورتحقیق برا ی روشن شدن آنکه آیا قاتل به تنهایی عمل کرده ویا بخشی از یک سازمان گسترده تراست صادر کرد . همچنین به دستور نخست وزیر پاکستان مراسم تشییع پیکر فرماندار پنجاب به طور رسمی انجام گرفت و پرچم پاکستان چهارشنبه بر فراز ساختمان فرمانداری بحال نیمه افراشته در آمد.

سه شنبه تلویزیون محلی پاکستان تصاویر مردی به نام "مالک ممتاز حسین قادری" را در حال اعتراف نشان داد که در مقابل پرسش برای علت قتل "سلمان تاثیر" گفت: "جزای کفر مرگ است."

آقای "سلمان تاثیر" فرماندار سکولار ومیانه روی پنجاب از نزدیکان آصف علی زرداری رییس جمهوری پاکستان ورهبر حزب حاکم مردم پاکستان بود که ستون قوی این حزب محسوب میشد و ترور وی احتمالاًموجب افزایش تنش و بی ثباتی در پاکستان در بحبوحه بحران شدید سیاسی آنکشور خواهد شد .

وی دومین شخصیت سیاسی مهم پاکستان است که در سالهای اخیر ترور میشود و مرگ وی نشانگر افزایش خطری است که آنهایی را که خواسته های افراطی های اسلامی را به چالش میکشند تهدید میکند.

چهارشنبه پیشاپیش مراسم تشییع پیکر "سلمان تاثیر" پلیس پاکستان با حضور گسترده در لاهور در حال آماده باش کامل بود وجمعیت کثیری از طرفداران وی و مقامات رسمی پاکستان برای شرکت در مراسم تشییع گرد آمدند.

XS
SM
MD
LG