لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۳۱ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۳۶

در پاکستان با فروکش سیل، نیاز به کمک بیشتر می شود


همچنانکه دولت پاکستان برای ارائه کمک به میلیون ها سیل زده این کشور با مشکلات متعددی مواجه است، به نظر می رسد که سیل در برخی مناطق جنوبی در حال فروکش است.

روز دوشنبه هزاران پاکستانی به سوی خانه هایشان در استان سند به راه افتادند. بسیاری از افراد در گورستانی واقع بر یک تپه در خارج از شهر ساکن شده بودند.

مقامات نهاد رسیدگی کننده به امور اضطراری در استان سند می گویند تهدید سیل کاهش می یابد اما وضعیت انسانی به سرعت رو به وخامت است.

روز دوشنبه مسئولان آمریکایی گفتند تنها در استان سند بیش از شش میلیون نفر آواره شده اند و بیش از چهار و نیم میلیون نفر به کمک های انساندوستانه نیاز دارند.

مقامات در تمامی پاکستان تلاش می کنند تا به ملیون ها سیل زده که در وضعیت بسیار بدی به سر می برند، غذا، آب سالم و کمک برسانند. آنان با مشکلاتی مثل بی آبی و تشنگی، سوءتغذیه و شیوع بیماری ها بویژه بیماری های ناشی از آب که عمدتا برای کودکان و افراد ضعیف کشنده است، دست به گریبان اند.

برنامه غذای سازمان ملل متحد روز دوشنبه برآورد کرد که حدود ۸۰۰ هزار نفر بر اثر سیل در جاهای غیرقابل دسترس گرفتار شده اند و تنها می شود با استفاده از هلیکوپتر به آنان دسترسی یافت.

آمریکا اعلام کرد که قصد دارد شمار هلیکوپترهای کمکی خود به پاکستان را در دو هفته آینده به ۳۰ برساند.

رهبران پاکستانی خواستار کمک های بیشتر بین المللی برای رسیدگی به سیل زدگان شده اند.

سازمان ملل متحد می گوید سیل یک ماهه در پاکستان هشت میلیون نفر را محتاج کمک کرده است.

سیل دست کم ۱۶۰۰ نفر را کشته و به نزدیک به ۲۰ میلیون نفر آسیب رسانده است.

XS
SM
MD
LG