لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۵ مهر ۱۴۰۱ ایران ۰۵:۴۰

سازمان جهانی بهداشت نسبت به شیوع بیماری ها در پاکستان هشدار می دهد


سازمان ملل متحد بر کوشش های خود برای کمک به قربانیان سیل در پاکستان می افزاید، در همین حال سازمان جهانی بهداشت به مقامات کشور هشدار می دهد مراقب امکان شیوع بیماری ها باشند.
پاکستان از کشورهای عضو سازمان ملل متحد بابت تعهد بیش از ۲۰۰ میلیون دلار کمک اضطراری جدید برای میلیون ها سیلزده سپاسگزاری کرد.
حمایت جهانی در حالی صورت می گیرد که سازمان جهانی بهداشت نسبت به افزایش خطر بیماری های آبزا و واگیر ابراز نگرانی می کند و می گوید آب آشامیدنی نا سالم، کمبود وسائل بهداشتی، عدم امنیت غذایی و جمعیت زیاد، مردم را در برابر بیماری ها آسیب پذیر می کند.
سازمان جهانی بهداشت برای تامین هزینه پروژه های بهداشتی فوری بیش از ۵۶ میلیون دلار درخواست کرده، اما فقط ۲۰ درصد آنچه را نیاز دارد دریافت داشته است. سازمان کشورها را به پرداخت کمک ترغیب می کند و می گوید دارو برای مبارزه با بیماری های مرگبار نمی تواند با وعده خریداری شود.
عبدالله هارون، سفیر پاکستان در سازمان ملل متحد، می گوید کمک جهانی به سیلزدگان امکان داده است بفهمند جهان در کنار آنها ایستاده است.
بان کی مون دبیر کل سازمان ملل متحد از جامعه جهانی خواسته است بیشتر از پاکستان حمایت کند، و هشدار می دهد کشور با «هفته ها، ماه ها و سال ها نیاز» روبرو است.
سیلاب ناشی از هفته ها باران های موسمی، بالغ به ۱۶۰۰ تن را کشته و بر ۲۰ میلیون نفر دیگر در یک پنجم خاک پاکستان اثر گذاشته است. سازمان ملل متحد می گوید ۸ میلیون نفر به کمک فوری نیاز دارند.

XS
SM
MD
LG