لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ فروردین ۱۴۰۲ ایران ۱۲:۰۴

به روزرسانی شده - زلزله ۵.۸ ریشتری در کشمیر پاکستان ۳۷ کشته بر جای گذاشت


وقوع زلزله ۵.۸ ریشتری در پاکستان تاکنون دست‌کم ۳۷ کشته و بیش از ۴۵۰ مصدوم در پی داشته است.

به گزارش رویترز، مقامات پاکستان روز چهارشنبه ۳ مهرماه اعلام کردند که شمار کشته شدگان زمین لرزه قدرتمند روز سه‌شنبه در کشمیر پاکستان تا کنون به دست کم ۳۷ نفر رسیده است و همچنان عملیات امداد و نجات حادثه دیدگان ادامه دارد.

بنا به گفته سازمان مدیرت بحران پاکستان تقریبا تمام کشته شدگان در کشمیر پاکستان هستند و در این حادثه بیش از ۴۵۰ نفر نیز مصدوم شدند.

همچنین مرکز لرزه‌نگاری آمریکا کانون این زمین لرزه را در عمق ۱۰ کیلومتری از سطح زمین گزارش داده است.

گزارش‌ها حاکی است که مردم کشمیر شب گذشته را خارج از خانه‌های خود به سر بردند و عده‌ای هم روز چهارشنبه برای جمع آوری وسایل و بازدید از میزان خسارات به خانه‌هایشان بازگشته‌اند.

کشمیر منطقه‌ای است که هند و پاکستان هر کدام این منطقه را از آن خود می دانند و در حال حاضر این دو کشور هر کدام بخشی از این منطقه را تحت کنترل خود دارند. بیشتر ساکنان کشمیر مسلمان هستند.

عمران خان، نخست وزیر پاکستان هم در توئیتی به خانواده های قربانیان این زمین لرزه تسلیت گفت و افزود که او به دولت دستور داده است تا با سرعت عملیات کمک‌رسانی و ارزیابی میزان خسارات را انجام دهند.

پاکستان از جمله کشورهایی است که سابقه تلفات گسترده در زمین لرزه را داشته است. در ۸ اکتبر ۲۰۰۵، زلزله ۷ و شش دهم ریشتری بیش از ۸۰ هزار نفر را در کشمیر پاکستان کشت.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG