لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۳۹

در انفجار بمب در شمال غربی پاکستان ٥٠ تن کشته شدند


بمب گذاری انتحاری، که مر گبارترین حمله در پاکستان در بیش از شش ماه تلقی می شود، بامداد جمعه در ناحیه شلوغ بازار خیبر در نزدیکی ساختمان پارلمان ایالتی صورت گرفت

مقامات پاکستان می گویند در انفجار یک بمب اتومبیلی در شهر پیشاور، در شمال غربی کشور، دست کم ٥٠ تن جانسپردند و بیش از ۱۰۰نفر مجروح شدند.
بمب گذاری انتحاری، که مر گبارترین حمله در پاکستان در بیش از شش ماه تلقی می شود، بامداد جمعه در ناحیه شلوغ بازار خیبر در نزدیکی ساختمان پارلمان ایالتی صورت گرفت.
شاهدان می گویند یک مینی بوس سوخته واژگون شده در کنار چندین خود رو منهدم شده دیگر و خرده ریزهای پراکنده دیده می شود. مقامات پلیس می گویند مهاجم در یک خود رو پر از مقادیر زیادی مواد منفجره بود.
مسئولیت حمله را هنوز کسی بر عهده نگرفته است. با این حال، رحمان مالک وزیر کشور پاکستان گفت این حادثه ، که در پی تعدادی حملات مرگبار دیگر در پیشاور روی می دهد - نشان می دهد دولت " هیچ گزینه ای" جز ادامه هجوم ندارد.
دولت تهدید کرده است علیه ستیزه گران مستقر در وزیرستان جنوبی عملیاتی را آغاز کند.
ارتش پاکستان علنا تاریخی برای عملیات عمده ای درمنطقه تعیین نکرده است، اما مقامات سازمان ملل متحد می گویند هزاران غیر نظامی در انتظار حمله جدید از منطقه گریخته اند.
روز جمعه همچنین، ستیزه گران در حومه پیشاور چندین کامیون حامل تدارکات برای نیروهای بین المللی در افغانستان را منهدم کردند.
پلیس می گوید ستیزه گران پیش از حمله به کامیون ها در یک پمپ بنزین به تیراندازی هوایی پرداختند، سپس روی کامیون ها بنزین پاشیدند و آنها را به آتش کشیدند.

XS
SM
MD
LG