لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۸ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۳:۵۲

انفجارهای مهیب در پیشاور پاکستان


انفجارهای مهیب در پیشاور پاکستان
انفجارهای مهیب در پیشاور پاکستان

دو انفجار مهیب تقریبا همزمان در شهر پیشاور پاکستان چهل و سه کشته و بیش از صد زخمی برجای گذاشته است. این شدیدترین حملات تروریستی در پاکستان پس از کشته شدن اسامه بن لادن بشمار می آید. انفجار نخست اندکی از نیمه شب گذشته و در اولین ساعات یکشنبه اتفاق افتاد.

عامل انفجار دوم در پیشاور پاکستان که سهمگین تر از انفجار نخست ارزیابی شده یک موتور سوار بود که ده کیلو گرم ماده منفجره با خود حمل می کرده است.

این دو انفجار در منطقه ای از شهر تقریبا یک میلیون و چهارصد نفره پیشاور صورت گرفت، که در نزدیکی ادارات دولتی و خانه های سازمانی ارتش قرار دارد، و هنوز کسی مسئولیت آن را قبول نکرده است.

یک مغازه دار پیشاوری که شاهد صحنه انفجار دوم بوده است می گوید:« ما نمی دونیم کی این کارها رو میکنه و اصلا ما علیه کی داریم می جنگیم. معلوم نیست کی بچه های ما رو می کشه، یا پلیس و ارتش پاکستان رو از بین می بره. از آن بدتر، هیچکس نمی دونه این کارها تا کی ادامه داره و مسئولین در این مورد چه می کنند.»

انفجارهای پیشاور زمانی اتفاق افتاد که حامد کرزای رئیس جمهوری افغانستان و «لئون پانِتآ» رئیس سیا و نامزد احراز پست وزارت دفاع آمریکا، همزمان از اسلام آباد پایتخت پاکستان دیدن می کردند. آقای پانتا به منظور تبادل نظر در مورد مبادله اطلاعات، و آقای کرزای با هدف مذاکره با مقام های پاکستانی در مورد استقرار "کمیسیون مشترک صلح" و روند آشتی با طالبان افغان به پاکستان رفته بودند.

XS
SM
MD
LG