لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۸:۰۶

بمبگذار انتحاری دستِ کم ۱۰ نفر را در پاکستان کُشت


پلیس در پاکستان می گوید امروز، شنبه، یک حمله انتحاری به کشته شدن دست کم ۱۰ نفر و مجروح شدن بیش از ۳۷ نفر دیگر در بخش شمال غربی کشور منجر شده است. حمله امروز در دره سوات سومين حمله مرگبار در پاکستان در اين هفته است.

پليس می گويد بمبگذار انتحاری در يک ريکشا بوده است و در کنار پاسگاه پليس خود را منفجر ميکند.

روز جمعه نيز پلیس پاکستان خبر داد که در دو بمب گذاری انتحاری در شهر لاهور ۴۵ تن جانسپرده اند و نزدیک به ۱۰۰ نفر مجروح شدند.

بگفته مقامات، انفجارها بامداد جمعه در فاصله ۱۵ ثانیه از یکدیگر روی داد و هدف آن خودروهای نظامی در شهر بود. آنها همچنین می گویند دست کم ۱۰ تن از کشته شدگان سرباز بودند، و بمب اندازان پیاده حرکت می کردند.

این حادثه دومین حمله در لاهور در این هفته است. روز دوشنبه یک بمب اتومبیلی انتحاری ۱۳ تن را کشت و ۷۰ نفر را مجروح کرد. این حمله که طالبان پاکستانی مسئولیت آن را بر عهده گرفته، آنچه را که یک وقفه نسبی در خشونت عمده در شهرهای پاکستان بود درهم شکست.

در تحولی جداگانه، یک مقام پاکستانی می گوید روز پنجشنبه در آنچه بنظر می رسد خشونت فرقه ای در شهر کراچی بود، ۵ تن کشته شدند. مردان مسلح بسوی اتومیبیل حامل مفتی سعید جلالپور، رهبر مذهبی، آتش گشودند، و او و سه نفر دیگر را کشتند.

XS
SM
MD
LG