لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۸ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۲۲

مردان مسلح سه ساختمان پليس در شرق پاکستان را مورد حمله قرار دادند


افراد مسلح در لاهور به طرف ساختمان مرکز تحقیقات فدرال (فيا) که مسؤل بررسی امور مربوط به مهاجرت و تروريسم است آتش گشودند، بمبگذاری انتحاری در شمال غربی پاکستان نيز بيش از ده نفرکشته که شامل کودکان مدرسه ای بود به جای گذاشت

مقامات پاکستانی می گویند مردان مسلح سه ساختمان پليس در شرق کشور را مورد حمله قرار دادند در حاليکه در شمال غربی کشور نيز يک بمبگذار انتحاری اتوموبيلی به ایستگاه پلیس ديگری حمله کرد و حداقل ١٤ کشته به جای گذاشت.

افراد مسلح در لاهور در شرق پاکستان به طرف ساختمان مرکز تحقیقات فدرال (فيا) که مسؤل بررسی امور مربوط به مهاجرت و تروريسم است، آتش گشودند. گروه ديگری مرکب از دستِ کم پانزده مردمسلح نيز در لاهور دو مرکز آموزشی پليس در حومه شهر را در روز پنجشنبه، مورد حمله قرار دادند.

رسانه های محلی می گویند مردان مسلح در ساختمان فيا سه افسر پلیس را کشته اند و چندين نفر را نيز به گروگان گرفته اند. پلیس می گوید دو نفر از چهار مهاجمی را که به ساختمان فيا يورش برده بودند، از پای درآورده اند.

در همین حال پلیس در شمال غربی پاکستان می گوید يک بمبگذار انتخاری اتوموبيلی،يک ايستگاه پليس در منطقه کوهت را هدف قرار داده بود. در اين حمله هشت نفر که شامل کودکان مدرسه ای و افسران پيلس بودند، کشه شدند.

در روزهای اخیر ستیزه جویان چهار حمله تروریستی عمده را که به کشته شدن بيش از ١٠٠ نفر انجاميده است، به اجرا در آورده اند.

XS
SM
MD
LG