لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۲۵

در حمله مردان مسلح در پاکستان ۲۲ تن کشته شدند


آرشیو
آرشیو

مردان مسلحی که لباس نیروهای امنیتی پاکستان پوشیده بودند، جمعه شب دست کم ۲۲ مسافر را در جاده ای در ایالت بلوچستان کشتند.

گزارش رویترز به نقل از مقامات محلی حاکی است، حمله در نزدیکی شهر ماستونگ ، در حدود ۴۰ کیلومتری کویته صورت گرفت. ۱۵ تا ۲۰ مرد مسلح که سوار سه وانت بودند ، چند اتوبوس را متوقف ساختند. آنها به مسافران دستور دادند پیاده شوند و حدود ۳۵ نفر را با خود بردند. نیروهای امنیتی بعدا اجساد ۲۲ مسافر را در حدود دو کیلومتری بزرگراه کویته – کراچی پیدا کردند.

وزیر داخله بلوچستان گفت که در عملیاتی که صدها سرباز و پلیس در آن شرکت داشتند، ۷ تن از مهاجمان این کشته شدند.

در گزارش گفته می شود این حمله نگرانی عمده ای برای دولت نواز شریف نخست خواهد بود زیرا پرسش های بیشتری را درباره امکان ایجاد یک کوریدور اقتصادی ، که پاکستان میخواهد با سرمایه گذاری میلیاردی چین بسازد، مطرح خواهد ساخت.

این پروژه که در جریان سفر رئیس جمهوری چین به پاکستان در ماه آوریل اعلام شد، بر ساختن یک جاده شرقی – غربی، که از بندر گوادر در جنوب از طریق کویته و فراتر خواهد گذشت ، استوار است.

جدائی خواهان بیش از ۱۰ سال است در بلوچستان، که کویته مرکز آن است، سر به شورش برداشته اند. آنها می خواهند به آنچه بهره برداری مردم دیگر بخش های پاکستان از منابع طبیعی بلوچستان می نامند ، پایان داده شود .

پیکار جویان اسلامی نیز به طور مرتب غیرنظامیان و نیروهای امنیتی را هدف می گیرند.

اوائل ماه مه گروهی که با داعش اعلام بیعت کرده است، در حمله به یک اتوبوس در کراچی دستکم ۴۳ تن را کشت. تمام قربانیان از اعضای فرقه اسماعیلیه بودند.

XS
SM
MD
LG