لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱۵ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۱:۴۶

عفو بین الملل: روزنامه نگاران پاکستان با تهدید روبرو هستند


عفو بین الملل از دولت پاکستان خواسته است در باره تهدیدهای روزنامه نگاران و اقدامات نهادهای نظامی و اطلاعاتی برای سرکوب آزادی رسانه ها تحقیق کند.

به گزارش اسوشیتدپرس، عفو بین الملل روز چهارشنبه در گزارشی گفت روزنامه نگاران پاکستانی اغلب با تهدید های آژانس های جاسوسی و نظامی، احزاب سیاسی ، تند روهای اسلامی و گروه های مرتبط با القاعده روبرو هستند.

گزارش که در پی تیراندازی به حمید میر، گرداننده یک برنامه خبری در شبکه تلویزیونی جئو منتشر می شود ، می افزاید سرویس های اطلاعاتی و جاسوسی پاکستان در ربودن ، شکنجه و قتل روزنامه نگاران دست داشته اند.

برادر میر آژانس سرویس اطلاعات داخلی ارتش – آی اس آی – را مسئول تیراندازی دانست.

یک مقام ارشد عفو بین الملل گفت لازم است دولت پاکستان در باره آژانس های نظامی و اطلاعاتی تحقیق کند و مسلم سازد مسئولان نقض حقوق بشر روزنامه نگاران به دست عدالت سپرده شوند.

عفو بین الملل می گوید مقامات پاکستان بندرت در مورد تهدیدها یا حملات به روزنامه نگاران تحقیق می کنند، چه رسد به این که مهاجمان را مجازات کنند. این وضع موجب شده است روزنامه نگاران به خود سانسوری متوسل شوند.

کمیته حفاظت از روزنامه نگاران می گوید پاکستان یکی از مرگبارترین مکان ها برای روزنامه نگاران است. از سال ۱۹۹۲، در آنجا ۵۴ روزنامه نگار کشته شده اند.
XS
SM
MD
LG