لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۲۳:۲۷

تلفات ستیزه گران در نبرد با نیروهای پاکستان


در شمال غربی پاکستان، دست کم 30 تن، که اکثرا ستیزه گر بودند، در زدوخورد با نیروهای امنیتی کشته شدند.
مقامات می گویند ستیزه گران روز سه شنبه در ناحیه ای در منطقه عشایری اورکزی به سربازان شبیخون زدند. در نبردی که درگرفت دست کم دو سرباز جان سپردند و ۱۶ نفر دیگر مجروح شدند.
ارتش پاکستان سرگرم عملیاتی علیه ستیزه گران مرتبط با طالبان در منطقه بوده است. روز یکشنبه، جت های جنگنده چندین مخفی گاه در اورکزی را بمباران کردند و حد اقل ۱۰ ستیزه گر مظنون را کشتند.
در سوی دیگر مرز، مقامات افغان می گویند روز سه شنبه یک پاسگاه افغانستان از پاکستان زیر آتش قرارگرفت. رییس مرزبانی به خبرنگاران گفت در حمله یک تن از پای درآمد و ۵ نفر مجروح شدند. این حادثه در حالی روی می دهد که تنش بین دو همسایه رو به گسترش است و افغانستان و پاکستان یکدیگر را متهم می کنند به اندازه کافی با ستیزه گران در منطقه مرزی بی حفاظ نمی جنگند.
افزون بر هجوم های نظامی در اورکزی، خیبر و دیگر نواحی قبیله ای، امریکا از دیر باز بر پاکستان برای مقابله با ستیزه گران مرتبط با طالبان و القاعده در وزیرستان شمالی فشار می آورد. این ناحیه قرارگاه شبکه حقانی تلقی می شود.
مقامات پاکستان در برابر دست زدن به حمله در منطقه ایستادگی کرده اند و می گویند نیروهای آنها هم اینک در مناطق دیگر پراکنده هستند.
اما لئون پانه تا وزیر دفاع امریکا روز دوشنبه در مصاحبه ای با اسوشتید پرس گفت ژنرال اشرف پرویز کیانی فرمانده ارتش پاکستان به مقامات نظامی امریکا گفته است اسلام آباد قصد دارد بزودی عملیاتی را علیه ستیزه گران مرتبط با طالبان در وزیرستان شمالی آغاز کند.
XS
SM
MD
LG