لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۵:۳۵

شایعه استعفای رییس جمهوری پاکستان


شایعه استعفای رییس جمهوری پاکستان
شایعه استعفای رییس جمهوری پاکستان

در پی سفر آصف علی زرداری رییس جمهوری پاکستان به دبی برای درمان ناراحتی قلبی شایعاتی در مورد استعفای او منتشر شده است.

سخنگوی ریاست جمهوری روز چهارشنبه این شایعات را غیر واقعی نامید و گفت سفر آقای زرداری برای معاینات پزشکی از قبل برنامه ریزی شده بود.

دفتر یوسف رضا گیلانی نخست وزیر اعلام کرد رییس جمهوری در ارتباط با عوارض مرتبط با یک ناراحتی قلبی، در بیمارستانی در دوبی تحت نظر خواهد بود.

در لندن، کمیسر عالی پاکستان به آسوشیتدپرس گفت پزشکان امارات متحده عربی ناراحتی زرداری را تایید کرده اند. انتظار می رود زرداری به زودی به پاکستان بازگردد.

زرداری با رسوایی ناشی از یادداشتی که به استعفای سفیر پاکستان در آمریکا در ماه پیش منجر شد روبرو است.

در ماه اکتبر، منصور ایجاز یک بازرگان آمریکایی – پاکستانی آشکارا حسین حقانی سفیر را به نوشتن نامه ای بی امضا متهم کرد که در آن از آمریکا درخواست شده بود به جلوگیری از کودتای نظامی در پاکستان کمک کند. گزارش ها مبنی بر ارسال نامه برای دریاسالار مایک مولن، رییس ستاد مشترک آمریکا وقت، بود.

در این یادداشت گفته شده در برابر کمک آمریکا، یک تیم جدید امنیت ملی درباره اتهام پناه دادن پاکستان به بن لادن رهبر القاعده، تحقیق خواهد کرد. تیم جدید همچنین اعضای ارشد القاعده را تحویل آن زمان داد و مسلم خواهد ساخت که آژانس اطلاعاتی و جاسوسی ارتش پاکستان روابط خود را با طالبان، شبکه تروریستی حقانی و گروه های دیگر قطع کند.

XS
SM
MD
LG