لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۰۹

يک رهبر ارشد شبکه حقانی در پاکستان کشته شد


يک رهبر ارشد شبکه حقانی در پاکستان کشته شد
يک رهبر ارشد شبکه حقانی در پاکستان کشته شد

ایالات متحده آمريکا اعلام کرد که یک رهبر ارشد شبکه حقانی که نقش محوری در حمله به نیروهای ائتلاف را بعهده داشت، در پاکستان کشته شده است.

یک مقام آمريکايی گفت که جانباز زادران، که به عنوان «جمیل» نيز شناخته می شود، روز چهارشنبه در نزدیکی ميرام شاه در وزیرستان شمالی کشته شده است. وی افزود زادران بالاترين مقام شبکه حقانی در پاکشتان است که تاکنون کشته شده است.

این مقام گفت که زادران نقش مهمی در حملات شبکه حقانی به نیروهای آمریکا و ائتلاف در کابل و در جنوب شرقی افغانستان ایفا می کرد.

اوایل روز پنجشنبه، مقامات اطلاعاتی پاکستان اعلام کردند که يک عضو ارشد شبکه حقانی در حمله هواپیماهای بدون سرنشین آمریکا کشته شده است. آنها گفتند: حداقل سه شبه نظامی دیگر نیز در اين حمله در روستای «دنده درپا خل» کشته شدند.

مقامات پاکستانی مردی را که در حمله روز پنجشنبه کشته شد جليل حقانی – يک فرمانده مهم شبکه شبه نظامی حقانی در وزيرستان شمالی – شناسايی کردند. مقامات افزودند بر اساس گزارش ها فرد مقتول به سراج الدين حقانی، رهبر اين گروه، بسيار نزديک بوده است.

حمله دوم هواپيماهای بدون سرنشين در روز پنجشنبه ۶ شبه نظامی را در وزيرستان جنوبی از پای در آورد. اين حملات در حالی انجام شد که فرستاده ویژه آمریکا به پاکستان و افغانستان، مارک گروسمن، با رهبران پاکستان در اسلام آباد ملاقات کرد.

XS
SM
MD
LG