لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۲۱

سقوط کم سابقه يک هواپیمای بی خلبان در پاکستان


آرشیو
آرشیو

مقام های اطلاعاتی پاکستان از نبرد سربازان دولت و ستیزه جویان طالبان برای به دست آوردن بقایای هواپيمای بی خلبانی خبر می دهند که حدس می زنند آمريکایی بوده و در منطقه ايلیاتی وزيرستان جنوبی سقوط کرده است.

اين مقام ها همچنين از کشته شدن دست کم دو ستیزه جو طالبان و زخمی شدن يک سرباز پاکستانی در نبرد روز یکشنبه بر سر لاشه اين هواپيمای مجهز به تجهيزات پيچیده و مدرن خبر می دهند، که اواخر وقت شنبه در نزديکی روستای جنگرا سرنگون شد. سقوط هواپیمای بی خلبان در داخل خاک پاکستان رویدادی نادر است.

مقام های آمريکایی در مورد استفاده از هواپیماهای بدون خلبان برای حمله های ضربتی در داخل خاک پاکستان رسما اظهار نظر نمی کنند، اما در صحبت های خصوصی وجود و حضور آنها را نفی نکرده اند. به گفته مقام ها، چندين ستیزه جو در رده بالا، از جمله ابو حافظ الشهری، تبعه سعودی که در شبکه القاعده در رده فرماندهان بود، جزو کشته شدگان در حمله های اين هواپیماهاست.

رهبران پاکستان حمله های هواپیماهای بی خلبان را در حکم عملی ناقض حريم و تمامت ارضی کشور تقبیح و محکوم کرده اند.

مقام های پاکستانی همچنين ضمن گزارش يک رويداد خشن ديگر می گويند در حمله ستیزه جویان کاملا مسلح طالبان به يک پاسگاه دولت در منطقه ایلیاتی خیبر که اواخر وقت شنبه رخ داد يک گارد امنیتی و چهار ستیزه جو کشته شدند. به گفته همين مقام ها در جريان حمله متقابل نیروهای امنیتی پاکستان و قبایل محلی نیز ده ستیزه جو کشته شدند.

XS
SM
MD
LG