لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۵۴

در دو انفجار انتحاری در پاکستان ۲۴ تن کشته شدند


در دو انفجار انتحاری در پاکستان ۲۴ تن کشته شدند
در دو انفجار انتحاری در پاکستان ۲۴ تن کشته شدند

طالبان پاکستانی مسئولیت دو بمب گذاری انتحاری در شهر کویته در جنوب غربی پاکستان در روز چهارشنبه را که ۲۴ کشته برجا گذاشت بر عهده گرفته است و می گوید بتلافی دستگیری اخیر یک رهبر القاعده به آن دست زد.
دو بمب انداز انتحاری به خانه معاون سپاه مرزی شبه نظامی استان بلوچستان حمله کردند. پلیس می گوید نخستین مهاجم خود رو خود را در خارج از اقامتگاه فرخ شهزاد منفجر کرد، در حالی که دومین مهاجم پیاده به خانه هجوم برد و مواد انفجاری را منفجر کرد.
در حمله شهزاد مجروح و همسرش کشته شد. چند گارد امنیتی و دست کم دو کودک در میان کشته شدگان بودند کشته شدند. بیش از ۸۰ نفر نیز در دو حمله مجروح شدند.
سخنگوی طالبان پاکستانی به خبرگزاری ها گفت گروه او «به انتقام دستگیری برادرانمان در کویته» دست به حمله زد.
روز دوشنبه، ارتش پاکستان اعلام کرد سپاه مرزی به دستگیری یونس الموریتانی، رهبر ارشد و دو فعال دیگر القاعده در کویته کمک کرد.
گفته می شد اوسامه بن لادن رهبر القاعده موریتانی را موظف کرده بود منابع اقتصادی در آمریکا، اروپا و استرالیا را هدف بگیرد.
ارتش پاکستان زمان دستگیری ها را مشخص نساخت، اما گفت «عملیات با کمک تکنیکی آؤانس های اطلاعاتی آمریکا طرح ریزی و اجرا شد.»
کاخ سفید روز دوشنبه این همکاری را ستود و آنرا نمونه ای از مشارکت دیرینه بین آمریکا و پاکستان در جنگ با تروریسم نامید.
پلیس پاکستان گفت یکی از بمب انداران در حمله روز چهارشنبه یک کارت شناسایی همراه داشت که نشان می داد او از ایالت غندوز در افغانستان بود.

XS
SM
MD
LG