لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۱ خرداد ۱۴۰۲ ایران ۰۵:۰۵

۲۱ تن در حمله هواپیمای بی سرنشین آمریکا در پاکستان کشته شدند


۲۱ تن در حمله هواپیمای بی سرنشین آمریکا در پاکستان کشته شدند

مقام های اطلاعاتی در پاکستان می گویند در حمله یک هواپیمای بی سرنشین آمریکا در منطقه وزیرستان شمالی دست کم ۲۱ ستیزه جو کشته شدند.

به گفته این مقام ها، هواپیما روز چهارشنبه خانه ای را در نزدیکی شهر میرانشاه که اعضای شبکه حقانی، مرتبط با طالبان و القاعده در آن بودند، هدف گرفت. افغان های محلی و نیز اتباع عرب و اوزبک از جمله کشته شدگان بودند.

گزارش های اولیه حاکی از کشته شدن ۵ ستیزه جو بود، اما به گفته مقام ها این رقم پس از آنکه اجساد بیشتری از زیر آوار خانه بیرون کشیده شد بالا رفت.

مقام های آمریکایی استفاده از حمله هواپیماهای بدون سرنشین را در داخل پاکستان علنا تایید نمی کنند اما به طور خصوصی وجود آنها را تایید کرده اند. پاکستان این حمله ها را محکوم کرده است و آنها را نقض حاکمیت کشور می داند، با این حال عقیده بر این است که حمله ها با کمک منابع اطلاعاتی پاکستان صورت می گیرد.

هفته پیش، آصف علی زرداری رییس جمهوری پاکستان از آمریکا خواست با «تعامل شفاف» در جنگ علیه ستیزه جویان اسلامی که در کشور فعالیت می کنند موافقت کند. پاکستان یک متحد اصلی آمریکا تلقی می شود، اما مناسبات آنها از زمان کشته شدن بن لادن متشنج بوده است.

XS
SM
MD
LG