لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۹ مهر ۱۴۰۲ ایران ۱۳:۴۵

۵ نفر در حمله ستیزه گران در پاکستان کشته شدند


جسد قهرمان مشت زنی بر روی دوش مردم حمل شد. ژوئن ۱۶ ۲۰۱۱

بیش از ۲۵۰ ستیزه گر که از افغانستان به حرکت در آمده بودند، با تفنگ های خودکار و آر پی جی به روستایی در منطقه عشایری شمال غربی پاکستان حمله کرده اند.

مقام های پاکستان و ساکنان محلی می گویند ستیزه گران در حمله مرزی روز پنجشنبه در باجور، دست کم ۵ تن، از جمله دو زن را کشتند. سه زن دیگر نیز مجروح شدند.

نیروهای امنیتی پاکستان و اعضای یک گروه میلیشای قبیله ای در مقام تلافی برآمدند و نبردی را که چند ساعت طول کشید موجب شدند. مقام ها می گویند مهاجمان همچنین چند ایلمرد محلی را ربودند.

حمله مرزی روز پنجشنبه دومین هجوم در ماه جاری است. روز ۱۰ تیر ستیزه گران از افغانستان به ناحیه قبیله ای دیر علیا در پاکستان سرازیر شدند و نبردی با نیروهای امنیتی را که دست کم دو روز ادامه یافت به راه انداختند. در این زدو خورد دست کم ۲۷ سرباز و حدود ۳۵ ستیزه گر کشته شدند.

طالبان پاکستان مسئولیت حمله را برعهده گرفت.

پاکستان شکایت کرده است که نیروهای افغان و ناتو به اندازه کافی برای ردیابی شورشیان در طرف افغان مرز کار نمی کنند.

در همین حال پلیس می گوید مردان مسلحی که سوار موتور سیکلت بودند ابرار حسین، مشت زن سابق المپیک را در شهر کویته، مرکز استان بلوچستان پاکستان، کشتند.

مقام های مسئول درباره انگیزه قتل تحقیق می کنند، اما پلیس بر این گمان است که حمله فرقه ای بوده است. ابرار حسین عضو جامعه مسلمانان شیعه بود.

وی در المپیک های ۱۹۸۴، ۱۹۸۸، و ۱۹۹۲ نماینده پاکستان بود و در مسابقات آسیایی سال ۱۹۹۰ برنده مدال طلا شد.

XS
SM
MD
LG