لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۰۵

برای بازسازی پاکستان به میلیاردها دلار نیاز است


نماینده پاکستان در سازمان ملل متحد می گوید کشور او برای بازسازی در پی سیلاب عظیمی که تاسیسات زیر بنایی آن را ویران کرد، به میلیاردها دلار نیاز خواهد داشت.

«ضمیر اکرم» روز سه شنبه در ژنو پیش بینی کرد که فقط برای احیای شمال پاکستان به ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار نیاز خواهد بود.

او همچنین پیش بینی کرد که مرمت و بازسازی دست کم پنج سال طول خواهد کشید، و هشدار داد از بین رفتن فرآورده های کشاورزی و محصولاتی که نقدی معامله می شوند به کمبود گسترده غذا، بیکاری و فقر منجر خواهد شد.

اکرم برای کمک به پاکستانی هایی که سیل خانه و زندگی آنها را ویران کرد، خواهان افزایش حمایت بین المللی شد.

مقامات سازمان ملل متحد روز سه شنبه گفتند فقط بخش کوچکی از شش میلیون قربانیان سیل که به شدت به غذا و آب پاک نیاز دارند، کمک دریافت کرده اند. سازمان ملل متحد از کشورها خواسته است به وعده هایی که برای کمک و اعانه داده اند عمل کنند.

سازمان ملل متحد می گوید تا کنون حدود ۳۵ درصد ۴۶۰ میلیون دلاری را که هفته پیش در خواست کرد دریافت داشته است.

مقامات پاکستان امیدوار هستند در جریان اجلاس ویژه مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نیویورک، در روز پنجشنبه، کمک های بین المللی بیشتری جمع کنند.

بانک جهانی گفته است ۹۰۰ میلیون دلار برای تامین هزینه های رفاهی پرداخت خواهد کرد.

برنامه جهانی غذا روز سه شنبه گفت با خراب شدن جاده ها و پل ها تنها با هلیکوپتر می توان به بسیاری از مناطق رسید. مسئولان برنامه گفتند از هنگام به راه افتادن سیل، غذا به اندازه ای که برای یک ماه کافی باشد، برای حدود یک میلون نفر فراهم آورده است.

XS
SM
MD
LG